Ինչու՞ Բելառուսի նախագահն ավելի վաղ մեկնեց Հայաստանից. պարզաբանում է Փաշինյանը (Տեսանյութ)
Քաղաքական առումով ԵԱՏՄ շրջանակներում նման մասշտաբային միջոցառում տեղի չէր ունեցել, ԱԺ-ում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն՝ ավելացնելով.
«Այս մասշտաբներով այս միջոցառումը մեր կողմից կազմակերպելը ևս մեկ անգամ եկավ ապացուցելու, որ մենք բոլոր ջանքերը գործադրում ենք, որպեսզի ԵԱՏՄ-ն դառնա ավելի արդյունավետ կառույց և մեր անդամակցությունը ԵԱՏՄ-ում լինի առավել արդյունավետ», - ասաց Փաշինյանը:
Անդրադառնալով հարցին՝ ինչու՞ Բելառուսի նախագահն ավելի վաղ մեկնեց՝ Փաշինյանն ասաց, որ նրա ընտանիքում դժբախտություն էր պատահել.
«Կային որոշակի սգո միջոցառումներ, որոնց նա պետք է մասնակցեր, դրա համար էլ ավելի վաղ մեկնեց Հայաստանից», - ասաց Փաշինյանը։

Никол Пашинян уточнил, почему президент Беларуси уехал из Армении раньше
В политическом плане в рамках ЕАЭС не проходило подобного масштабного мероприятия, заявил сегодня во время правительственного часа в парламенте премьер-министр Армении Никол Пашинян, добавив:
«Организация столь масштабного мероприятия нами вновь доказала, что мы прилагаем все усилия, чтобы ЕАЭС стала эффективной структурой и наше членство в ЕАЭС было наиболее эффективным».
Касаясь вопроса, почему президент Беларуси Александр Лукашенко уехал раньше, Никол Пашинян отметил, что у него в семье произошло несчастье.
«Были кое-какие траурные мероприятия, в которых он должен был участвовать, поэтому уехал из Армении раньше», - сказал он.