Գերմանիան մեր հուսալի գործընկերն է. Փաշինյանը՝ Մերկելին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ: Գերմանիայի վերամիավորումը նոր էջ բացեց համաշխարհային քաղաքականության և միջազգային հարաբերությունների պատմության մեջ:
Այսօր Գերմանիան զարգացման, ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության, օրենքի գերակայության վրա հիմնված երկրների լավագույն օրինակներից է:
Հայաստանի Հանրապետությունը մեծապես կարևորում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության հետ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու խորացումը:
Այսօր Հայաստանն անցնում է մարտահրավերներով լի բարեփոխումների ճանապարհ, որոնց հաղթահարման գործում մեծապես կարևորում ենք մեր գործընկերների աջակցությունը: Այս հարցում Գերմանիան մեր հուսալի գործընկերն է, ժողովրդավարական բարեփոխումների հաստատուն աջակիցն ու ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցության ընդլայնման սատարողը:
Թող առաջընթացը և բարօրությունը մշտապես ուղեկից լինեն գերմանացի տաղանդաշատ և ստեղծարար ժողովրդին», - ասված է ուղերձում։

Германия является нашим надежным партнером – Никол Пашинян поздравил Ангелу Меркель
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание канцлеру Федеративной Республики Германия Ангеле Меркель по случаю Национального праздника ФРГ, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Уважаемая госпожа Меркель,
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Германии с Национальным праздником. Объединение Германии открыло новую страницу в истории мировой политики и международных отношений.
Сегодня Германия – один из лучших примеров стран, основанных на развитии, демократии, защите прав человека, верховенстве закона.
Республика Армения придает большое значение последовательному развитию и углублению двусторонних и многосторонних отношений с Федеративной Республикой Германия.
Сегодня Армения проходит путь реформ, полный вызовов, в преодолении которых мы придаем большое значение содействию наших партнеров. В этом вопросе Германия является нашим надежным партнером, твердым сторонником демократических реформ и расширения взаимодействия Армения – ЕС.
Пусть прогресс и благоденствие всегда сопутствуют талантливому и творческому народу Германии», - говорится в послании Никола Пашиняна.