Սահմանային միջադեպերի հետևանքով Մալիի բանակի կորուստներն աճել են
Մալիի բանակ երեք օր առաջ Բուրկինա Ֆասոյի հետ սահմանին գրոհայինների հետ բախումների հետևանքով կորցրել է 38 մարտիկի, հայտարարել է պաշտպանության նախարար Իբրահիմ Դահիր Դեմբելեն:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր 25 զոհի և 60 անհայտ կորածների մասին:
«Ցավոք, այսօր (հինգշաբթի), վերջնական հաշվարկից հետո, մենք հուղարկավորեցինք 38 մարմին», - նախարարի խոսքերն է մեջբերում Agence France Presse- ը:
Երկուշաբթի գրոհայինները հարձակվել են Բուրկինա Ֆասոյի հետ սահմանին մոտ գտնվող Բուլկեսի և Մոնդորո բնակավայրերում տեղակայված երկու ճամբարի վրա: Երեքշաբթի երեկոյան բանակին հաջողվել է վերականգնել Բուլկեսի ճամբարի հսկողությունը և հետ մղել հարձակումը:

Потери армии Мали в пограничном инциденте выросли до 38 погибших
Потери армии Мали в столкновениях с боевиками три дня назад на границе с Буркина-Фасо выросли до 38 погибших, сообщил министр обороны Ибрахим Дахиру Дембеле.
Ранее сообщалось о 25 погибших и 60 пропавших без вести.
"К несчастью, сегодня (в четверг) после окончательного подсчета мы похоронили 38 тел", - цитирует заявление министра агентство Франс Пресс.
Боевики в понедельник напали на два военных лагеря в населенных пунктах Булкесси и Мондоро недалеко от границы с Буркина-Фасо. Вечером во вторник армия сумела взять под контроль лагерь в Булкесси и отбить нападение.