Երբեք չեմ հանձնվելու. Քիմ Քարդաշյանը Սպիտակ տանը քննարկում է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը
Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Սպիտակ տանն՝ ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի հետ, քննարկել է Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցը: Քարդաշյանը նշում է, որ ճանաչումն իր նպատակն է և երբեք չի հանձնվելու: Նա, Երևանում հայաստանյան մի քանի լրատվամիջոցների հետ ճեպազրույցում, պատասխանելով «Արմենպրես»-ի՝ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման գործում նրա ջանքերի և Դոնալդ Թրամփի հետ խնդրի քննարկման մասին հարցին, նշեց.
«Ես քննարկումներ եմ ունենում այդ հարցով Սպիտակ տանը: Մասնավոր երկխոսություն նախագահի հետ չեմ ունեցել այդ հարցով, բայց քննարկում եմ խորհրդականների հետ, և դա իմ նպատակն է: Ես չեմ հանձնվելու»:
Քարդաշյանը Հայաստանում է իր չորս երեխաների, քրոջ՝ Քորթնիի, և նրա երեք երեխաների հետ: Հոկտեմբերի 7-ին նրանք երեխաներին մկրտել են Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածնում:
Քարդաշյանը հոկտեմբերի 8-ին ելույթ է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովին՝ WCIT 2019-ին:

Я никогда не сдамся – Ким Кардашьян обсуждает вопрос признания Геноцида армян в Белом доме
Всемирно известная звезда реалити-шоу Ким Кардашьян обсуждала вопрос признания Геноцида армян в Белом доме, с администрацией президента США. Американская телезвеза армянского происхождения отметила, что признание США Геноцида армян является ее целью и она не намерена сдаваться.
«Я поднимала эту тему в Белом доме. Отдельного разговора с президентом США по этому вопросу не было, но я говорила об этом с советниками. И это – моя цель. Я никогда не сдамся», - заявила сегодня на брифинге в Ереване Ким Кардашян, отвечая на вопрос на вопрос корреспондента «Арменпресс» о ее усилиях по признанию Геноцида армян и обсуждении этого вопроса с Дональдом Трампом.
Ким Кардашьян находится в Армении со своими четырьмя детьми, сестрой Кортни и ее тремя детьми. 7 октября они крестили детей в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.
Ким Кардашьян прибыла в Ереван для участия во Всемирном конгрессе информационных технологий (WCIT -2019). Сегодня, 8 октября она выступила на форуме в качестве специального докладчика и модератора.