«Իրատես». ԱԱԾ-ում լուրջ անհանգստություն կա
«Ուժային կառույցներում, մասնավորապես ԱԱԾ-ում, լուրջ անհանգստություն կա` ով է դառնալու կառույցի ղեկավարը: Չնայած արդարադատության երիտնախարար Ռուստամ Բադասյանը բացառել է նման հեռանկարը, այնուհանդերձ, այս պահին քննարկվող միակ թեկնածուն նա է:
Իշխանությունները զգուշավորություն են հանդես բերում այս հարցում, չեն շտապում, որովհետև, բացի օրենքի նախագծի չընդունված լինելուց, համակարգում ոչ «հարմար» մարդու նշանակման դեպքում կարող է խուլ, աննկատ սաբոտաժ ընթանալ. համակարգը խիստ կառուցիկ, պահպանողական, զգայուն օրգանիզմ է, ունի ներքին «ճշմարտություններ», և չի հանդուրժի համակարգից հեռու, մանավանդ սորոսական համարում ունեցող որևէ մեկին. «պրոֆեսիոնալներն» այնտեղ սեպեր խրելու նուրբ արվեստի 400 «արդար» ձև գիտեն:
Ի դեպ. Մանվել Գրիգորյանի «տուշոնկայի» պատմությունը «արձանագրող-կերտող-նկարահանողներն» այլևս համակարգում չեն. պատճառներն անհայտ են»:

«Иратес»: В СНБ есть серьезная обеспокоенность
Газета «Иратес» пишет, что в силовых структурах, в частности, в Службе национальной безопасности, есть серьезная обеспокоенность в связи с тем, кто станет руководителем структуры. Несмотря на то, что молодой министр юстиции Рустам Бадасян исключил подобную перспективу, тем не менее, сейчас он – единственная обсуждаемая кандидатура.
Власти проявляют в этом вопросе осторожность, не спешат, поскольку кроме того, что не принят проект закона, в случае назначения в систему «не удобного» человека может начаться глухой, незаметный саботаж: система очень четко выстроенный, консервативный, чувствительный организм, имеет внутреннюю «истину» и не потерпит кого-то, далекого от системы, особенно имеющего соросовскую славу. Там профессионалы знают 400 «справедливых» способов искусства вбивания клиньев.
Кстати, «зафиксировавшие-создавшие-заснявшие» историю с «тушенками» Манвела Григоряна больше не работают в структуре: причины – неизвестны.