«Հրապարակ». Արսեն Թորոսյանը շարունակում է բժշկական կենտրոնների տնօրենների ջարդը
«Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը շարունակում է բժշկական կենտրոնների տնօրենների ջարդը: Հաջորդը թիրախում է արյունաբանության կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանը, ում 2018թ.-ի հունիսի 21-ին նշանակել է հենց ինքը՝ Թորոսյանը, թեև ասում են՝ Աննա Հակոբյանի ցուցումով: Պարզվում է՝ «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» օրենքի 88 հոդվածի 5-րդ կետով՝ առողջապահության նախարարը ցանկացած պահի, առանց որևէ հիմնավորման, կարող է կամայականորեն աշխատանքից ազատել ցանկացած տնօրենի։
Արյունաբանականի տնօրենը, օգտվելով Աննա Հակոբյանի հետ ջերմ հարաբերություններից, հնազանդորեն չի ենթարկվել նախարարին, չի կատարել նրա ցուցումները, երբեմն հակաճառել է նրան և հավելյալ ֆինանսավորում պահանջել, ինչն էլ նրան թիրախավորելու պատճառ է դարձել»:

«Грапарак»: Арсен Торосян продолжает погром директоров медицинских центров
Газета «Грапарак» пишет, что министр здравоохранения Арсен Торосян продолжает погром директоров медицинских центров. Следующей мишенью стал директор Центра переливания крови им. Р.Йоляна Самвел Даниелян, которого сам Торосян назначил 21 июня 2018 года, хотя и говорят, по указанию Анны Акопян.
Как выясняется, согласно пункту 5 статьи 88 закона «Об акционерных обществах», министр здравоохранения в любой момент без какого-либо обоснования, по своему усмотрению, может освободить от должности любого директора.
«Директор Центра переливания крови им. Р.Йоляна, пользуясь теплыми отношениями с Анной Акопян, не подчинялся покорно министру, не выполнял его указания, иногда противоречил ему и требовал дополнительного финансирования, из-за чего и стал мишенью», - отмечает издание.