Երևանի Ճանապարհային ոստիկանության պետն ազատվել է աշխատանքից
Երևանի Ճանապարհային ոստիկանության պետ Արման Հակոբյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից, Aysor.am-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեց ոստիկանության լրատվության վարչության պետ Էդգար Ջանոյանը։
«Արման Հակոբյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից և մեկ այլ հրամանով նշանակվել է ՀՀ ճանապարհային ոստիկանության պետի՝ անձնակազմի գծով տեղակալ: Մեկ այլ հրամանով Երևանի ճաապարհային ոստիկանության պետ է նշանակվել Վահան Էվինյանը, որը մինչ այդ զբաղեցնում էր Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի հրամանատարի պաշտոնը: Պաշտոնից ազատվել և կադրերի ռեզերվ է ուղարկվել ՃՈ 2-րդ սպայական գումարտակի հրամանատար Աշոտ Սայադյանը: Ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի հրամանատար է նշանակվել Արսեն Մարդոյանը», – ասաց Էդգար Ջանոյանն՝ ավելացնելով.
«ՀՀ ոստիկանապետի պաշտոնակատարի մեկ այլ հրամանով Երևանի ճանապարհային ոստիկանության անձնակազմի գծով տեղակալ է նշանակվել Արթուր Բեքթաշյանը, Արմեն Սարգսյանն էլ նշանակվել է Երևանի հաշվառման բաժնի ՄՌՈւ-ի պետ»։

Начальник Дорожной полиции Еревана освобожден от должности
Арман Акопян освобожден от должности начальника Дорожной полиции Еревана, эту информацию подтвердил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник отдела аналитики, информации и связям со СМИ полиции Эдгар Джаноян.
«Приказом исполняющего обязанности начальника полиции Армении Армана Саркисяна Арман Акопян освобожден от занимаемой должности, другим приказом он назначен заместителем начальника дорожной полиции Армении по работе с личным составом.
Начальником дорожной полиции Еревана назначен Ваган Эвинян, который ранее занимал должность командира 1-й роты 2-го офицерского батальона Дорожной полиции. От должности отстранен и отправлен в кадровый резерв командир 2-го офицерского батальона Дорожной полиции Ашот Саядян. Арсен Мардоян назначен на должность 2-го офицерского батальона Дорожной полиции», - сообщил Эдгар Джаноян, добавив:
«Другим приказом начальника полиции, заместителем начальника Дорожной полиции по линии персонала назначен Артур Бекташян, Армен Саркисян назначен начальником Учетно-экзаменационного отдела Еревана».