Վրաստանի վարչապետը վաղը գալիս է Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով  կժամանի Հայաստան:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուհաշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Премьер-министр Грузии прибудет завтра в Армению
По приглашению премьер-министра Армении Никола Пашиняна, премьер-министр Грузии Георгий Гахария 15 октября прибудет с официальным визитом в Армению.
После официальной церемонии встречи премьер-министры Армении и Грузии проведут отдельную беседу, затем состоится встреча в расширенном составе, после которой премьер-министры двух стран выступят с заявлениями по итогам переговоров для представителей СМИ.
В ходе визита Георгий Гахария встретится с президентом Армении Арменом Саркисяном, Католикосом Всех Армян Гарегином II.
Премьер-министр Грузии посетит также мемориальный комплекс «Цицернакаберд» и воздаст дань памяти жертвам Геноцида армян.