Վրաստանի վարչապետը վաղը գալիս է Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով  կժամանի Հայաստան:
Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուհաշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Georgia’s PM to arrive in Armenia on October 15
At the invitation of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan Georgia’s PM Giorgi Gakharia is arriving in Armenia on October 15 on an official visit.
After the official welcoming ceremony the private conversation between the prime ministers of the two countries will take place to be followed with the extended meeting. After it, the two prime ministers will come up with statements for mass media wrapping up the results of negotiations.
In the sidelines of the visit Georgia’s PM will also meet with Armenia’s President Armen Sarkissian, His Holiness Catholicos of all Armenians Karekin II.
Gakharia will also visit Tsitsernakaberd memorial and pay tribute to the victims of the Armenian Genocide.