Պենտագոնի ղեկավարը խոստովանել է, որ Սիրիայում ԱՄՆ ուժերը հայտնվել են թակարդում
Պենտագոնի ղեկավար Մարկ Էսպերը Fox News-ի եթերում հայտարարել է, որ Արաբական Հանրապետությունում նրա ենթակաները հայտնվել են «սարսափելի» իրավիճակում:
«ԱՄՆ-ի ուժերը դեպի հարավ շարժվող թուրքերին հակահարված տալու հյուսիս շարժվող սիրիական բանակի միջև թակարդում էր հայտնվել»,- պարզաբանել է պաշտպանության նախարարը:
Միևնույն ժամանակ, նա նշել է, որ Վաշինգտոնը «չի հայտարարել» Անկարայի դեմ պայքար՝ հանուն սիրիական քրդերին պաշտպանելու: Նա նաև խոստովանել է, որ ԱՄՆ-ն տարածաշրջանում չունի բավարար ուժեր՝ թուրքական հարձակողական գործողությունները դադարեցնելու համար:

Глава Пентагона признал, что американские войска в Сирии попали в ловушку
Глава Пентагона Марк Эспер рассказал в эфире Fox News о том, что его подчиненные в арабской республике попали в "ужасное" положение.
"Американские войска оказались в ловушке между сирийской армией, движущейся на север, чтобы дать отпор турецкой армии, которая двигается на юг", — пояснил министр обороны.
При этом он отметил, что Вашингтон "не подписывался" воевать с Анкарой ради защиты сирийских курдов. Он также признал, что у США недостаточно сил в регионе, чтобы остановить наступление турецких войск.