Էկվադորում բողոքի ցույցերի ժամանակ զոհվածների թիվն ավելացել է
Էկվադորում բողոքի ցույցերի ընթացքում զոհերի թիվը հասել է յոթի, 1340-ը՝ վիրավորվել են, հայտնում են մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակից:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր հինգ մահացածի մասին: РИА Новости-ն պաշտոնական տվյալներ չունի զոհերի այս թվի վերաբերյալ:
«Ձերբակալվել է 1152 մարդ, յոթը զոհվել են, 1340 մարդ վիրավորվել է», - ասված է կազմակերպության Twitter-ի էջում:
Տվյալները վերաբերում են հոկտեմբերի 3-ից մինչև հոկտեմբերի 13-ն ընկած ժամանակահատվածին:
Էկվադորի գլխավոր դատախազությունը բողոքի ցույցերի ֆոնին, որոնք չեն դադարում ավելի քան մեկ շաբաթ, սկսել է կիրառել «ահաբեկչություն» հոդվածը նրանց նկատմամբ, ովքեր սպառնում են մարդկանց կյանքին և վնասում պետական գույքը:

Число погибших в результате протестов в Эквадоре возросло до семи человек
Число погибших в Эквадоре во время протестов увеличилось до семи человек, 1340 пострадали, сообщает офис омбудсмена по правам человека.
Ранее сообщалось о пяти погибших. Официальными данными о таком числе погибших РИА Новости не располагает.
"Задержаны 1152 человека, погибли семеро, 1340 человек получили ранения", - сообщает организация в Twitter.
Таковы данные с 3 октября, когда начались масштабные протесты, по 13 октября. Генпрокуратура Эквадора на фоне протестов, не прекращающихся уже больше недели, начала применять статью "терроризм" по отношению к тем, кто угрожает жизни людей и наносит ущерб госсобственности.