Ryanair-ը 2020 թվականից թռիչքներ կիրականացնի Հայաստանից Եվրոպա. տոմսերի միջին արժեքը 35 եվրո
Այսօր Երևանում կայացած ասուլիսում ավիաընկերության կոմերցիոն տնօրեն Դեյվիդ Օ Բրայանը նշեց, որ թռիչքները կիրականացվեն Հռոմ և Միլան՝ հունվարից, իսկ ամռանից՝ դեպի Բեռլին:
Նա նշեց նաև, որ 2020 թվականի ամռանից Գյումրիի օդանավակայանից թռիչքներ կկատարվեն Մեմմինգեն (Մյունխենի մոտակայքում)։
Դեյվիդ Օ Բրայանի խոսքով, ավիատոմսերի միջին արժեքը կազմում է 35 եվրո: Նա նշեց, որ այսօրվանից հնարավոր է ամրագրել ավիատոմսերը Ryanair ընկերության կայքում:
Օ. Բրայանը ասաց, որ թռիչքները դեպի Հռոմ և Միլան կսկսվեն 2020 թվականի հունվարի 14-ից, չվերթները Երևանից դեպի Բեռլին և Գյումրիից Մեմմինգեն` 2020 թ. մարտի 30-ից 31-ը:

Irish Ryanair announces flights from Armenia from 2020
Speaking at a press conference in Yerevan today, the commercial director of the airline David O’Brian said the flights will be implemented from Yerevan to Rome and Milan and from summer to Berlin too.
He said from summer 2020 the airline will launch flights from Gyumri to German Memmingen (close to Munich).
O’Brian also said the average cost of tickets makes 35 Euros and stressed that the tickets will be possible to book from today.
Referring to the exact dates, he said the flights to Rome and Milan will launch from January 14, 2020 and from March 30, 31 flights from Yerevan to Berlin and from Gyumri to Memmingen.