Հոնգկոնգում բողոքի ցույցերի ընթացքում ձերբակալվել է ավելի քան 2,2 հազար մարդ
Հոնկոնգյան ոստիկանությունը ձերբակալել է ավելի քան 2,2 հազար մարդու, որոնք մասնակցել են ամռան սկզբից սկսված 400 հակակառավարական ցույցերին, հայտնել է Հոնկոնգի վարչակազմի ղեկավար Քերի Լամը՝ տեսաուղերձի ժամանակ:
Լամը պետք է քաղաքական ելույթով հանդես գար Օրենսդիր ժողովում, սակայն  ընդդիմադիր խորհրդարանականները թույլ չեն տվել նրան ելույթ ունենալ՝  վանկարկելով բողոքական կարգախոսներ և կոչ անելով  Լամին  հրաժարական տալ:
Արդյունքում, Հոնգկոնգի վարչակազմի ղեկավարը լքել է հանդիպումների սենյակը և տեսաուղերձով դիմել հատուկ վարչական շրջանի բնակիչներին:

В Гонконге за время протестов задержали более 2,2 тысячи человек
Полиция Гонконга задержала более 2,2 тысячи человек, участвовавших в 400 антиправительственных протестах с начала лета, заявила в видеообращении в среду глава администрации Гонконга Кэрри Лэм.
Лэм должна была выступить с политическим обращением в Законодательном собрании, однако оппозиционные парламентарии не дали ей выступить, выкрикивая протестные лозунги и призывая Лэм уйти в отставку. В результате глава администрации Гонконга покинула зал заседаний и обратилась к жителям специального административного района с видеообращением.