ԱԱՀ-ի և եկամտահարկի վերադարձի ցուցանիշն այս տարի 86.7 միլիարդ է. ՊԵԿ նախագահ
2018 թվականի 9 ամիսների կատարողականը եղել է 887 միլիարդ 700 միլիոն դրամ։ 2019 թվականի 9 ամիսներով մենք ունենք 1 տրիլիոն 79 միլիարդ դրամ, կամ բացարձակ թվով՝ 191.5 միլիարդ դրամով գերակատարում, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը։
«ԱԱՀ-ի և եկամտահարկի վերադարձի ցուցանիշը նախորդ տարվա 9 ամիսներին եղել է 72.5 միլիարդ, այս տարի՝ 86.7 միլիարդ։ Հայտարարագրված հարկային պարտավորությունները մարել ենք նախորդ ժամանակաշրջաններում գանձված կանխավճարների հաշվին»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով ՀԴՄ կտրոնների թեմային՝ Դավիթ Անանյանը նշեց, որ 2019 թվականի 9 ամիսների ընթացքում տպվել է 85 միլիոն 499 հազար 795 ավել ՀԴՄ կտրոն կամ, նախորդ համադրելի ժամանակահատվածի համեմատ, 37.7 տոկոսով ավելի։

Возврат НДС и подоходного налога составляет в этом году 86.7 млрд. драмов – Давид Ананян
За 9 месяцев 2019 года мы имеем 1 трлн. 79 млрд. драмов, или в абсолютной цифре – перевыполнение на 191.5 млрд. драмов, заявил сегодня на пресс-конференции председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян.
«Показатель возврата НДС и подоходного налога за 9 месяцев прошлого года составил 72.5 млрд., в этом году – 86.7 млрд.
Декларированные налоговые обязательства погашены за счет взысканной в прошедшие периоды предоплаты», - сказал Д.Ананян.
Касаясь темы кассовых чеков, Давид Ананян отметил, что за 9 месяцев 2019 года распечатано на 85 млн. 499 тысяч 795 больше кассовых чеков или по сравнению с аналогичным предыдущим периодом на  37.7% больше.