Մարին լե Պենը մտադիր է մասնակցել Ֆրանսիայի նախագահի ընտրություններին
«Ազգային միավորման» ղեկավար Մարին լե Պենը մտադիր է 2022 թվականին իր թեկնածությունն առաջադրել Ֆրանսիայի նախագահի պաշտոնի համար, եթե ստանա կուսակցության կողմնակիցների աջակցությունը: Այդ մասին նա հայտարարել է «Եվրոպա-1» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում:
«Ամբողջ կյանքում ցանկացել եմ տեսնել, թե ինչպես Է երկիրն ազատվում խնդիրներից: Միայն «Ազգային միավորման» առաջարկությունները կարող են լուծել մեր երկրի խնդիրները, ուստի ես դա կվերցնեմ ինձ վրա, եթե կուսակցության անդամներն այլ որոշում չընդունեն», - ասել է նա՝ պատասխանելով ընտրությունների վերաբերյալ հարցին:
«Ես մտադիր եմ դա անել, որովհետև հավատում եմ մեր համոզմունքներին և կարծում եմ, որ ես այն մարդն եմ, որը համարձակություն ունի դրանք կյանքի կոչելու», - նշել է լե Պենն՝ ընդգծելով, որ «դա չի բացառում հնարավոր այլ թեկնածությունը»:

Марин Ле Пен заявила о намерении участвовать в выборах президента Франции в 2022 году
Глава "Национального объединения" Марин Ле Пен намерена выдвинуть свою кандидатуру на пост президента Франции в 2022 году, если получит поддержку сторонников партии. Об этом она заявила в четверг в интервью радиостанции "Европа 1".
"Всю жизнь я хотела увидеть, как страна избавляется от проблем. Только предложения "Национального объединения" могут решить проблемы нашей страны, поэтому я возьму это на себя, если члены партии не примут иного решения", - сказала она, отвечая на вопрос о выборах.
"Я намерена это сделать, потому что верю в наши убеждения и думаю, что я тот человек, у которого есть смелость воплотить их в жизнь", - отметила Ле Пен, подчеркнув, что "это не исключает другой возможной кандидатуры".