Հարցնում էին՝ տանիքը ե՞րբ եք փոխել. ուրիշ բան չեն հարցրել. Վարդան Թովմասյան (Տեսանյութ)
ԱԱԾ աշխատակիցները հարցնում էին՝ տանիքը ե՞րբ եք փոխել. ուրիշ բան չեն հարցրել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հայրը՝ Վարդան Թովմասյանը։
«Մենակ տանիքից են հարցրել։ Ո՞նց ենք կառուցել, ի՞նչ գումարով ենք կառուցել։ Ասեցի՝ 12-13 տարի առաջ, իսկ բնակարանն էլ ես պետական աշխատելու ժամանակ եմ ստացել։ Սա պետական բնակարան է, սեփական տուն չէ։ Ստուգում չեն իրականացրել, Հրայր Թովմասյանի մասին ոչ մի բան չեն ասել», - նշեց նա։
Անդրադառնալով թոռնուհիներին ԱԱԾ հարցաքննության կանչելու լուրերին՝ Վարդան Թովմասյանը նշեց, որ այդ մասին լրատվամիջոցներից է իմացել։
Նա նաև տեղեկացրեց, որ ԱԱԾ աշխատակիցներն իրենց հետ մասնագետներ են բերել, որպեսզի տանիքը ստուգեն, ինչն ինքը թույլ է տվել։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ ԱԱԾ աշխատակիցներն այցելել են Հրայր Թովմասյանի հոր՝ Վարդան Թովմասյանի տուն։

Спрашивали, когда мы заменили кровлю, ни о чем другом не спросили – Вардан Товмасян
Сотрудники службы национальной безопасности спрашивали: когда заменили кровлю, ни о чем другом не спросили, заявил в беседе с журналистами отец председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна Вардан Товмасян.
«Только о кровле спросили. Как построили, на какую сумму построили? Я сказал, что это было 12-13 лет назад, а квартиру я получил, когда работал на государственной службе. Это государственная квартира, не собственный дом. Проверку не провели, о Грайре Товмасяне ничего не сказали», - отметил он.
Касаясь сведений о том, что его внучек вызвали на допрос в Службу национальной безопасности, Вардан Товмасян отметил, что узнал об этом из средств массовой информации.
Он также сообщил, что сотрудники СНБ привели с собой специалистов, чтобы проверить крышу, он разрешил им сделать это.
Ранее сообщалось, что сотрудники Службы национальной безопасности побывали в квартире отца Грайра Товмасяна – Вардана Товмасяна.