ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանը ոչինչ չանելու դիմաց բյուջեից ավելի քան 3 միլիոն դրամ աշխատավարձ է ստացել
2019 թվականի հունիսի 20-ին Ազգային ժողովի կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավոր ընտրված և իրեն ՍԴ նախագահ հռչակած Վահե Գրիգորյանն անցած շուրջ 5 ամսվա ընթացքում Սահմանադրական դատարանի որևէ աշխատակարգային նիստի չի մասնակցել, աշխատանքային որևէ պարտականություն չի իրականացրել, որևէ գործ չի քննել, սակայն Հայաստանի պետբյուջեից ավելի քան 3 միլիոն դրամ աշխատավարձ է ստացել:
Ուշագրավ է, որ Վահե Գրիգորյանը թեև իր հարցազրույցներում հայտարարում է, որ Հայաստանը «Սահմանադրական դատարան չունի» և կասկածի տակ է դնում բարձր դատարանի լեգիտիմությունը, բայց դա նրան չի խանգարում հարկատուների միջոցներից ոչինչ չանելու դիմաց ամսական 793 հազար 680 դրամ աշխատավարձ ստանալուն:
«Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի 12 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի համաձայն` էական կարգապահական խախտում է «Սահմանադրական դատարանի դատավորի` Սահմանադրական դատարանի նիստերից առանց հարգելի պատճառի մեկ տարվա ընթացքում երեք և ավելի անգամ բացակայելը», ինչն էլ հիմք է ԱԺ կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավորի լիազորությունների դադարեցման հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու համար:
Վահե Գրիգորյանին ՍԴ դատավոր ընտրած «Իմ քայլը» խմբակցությունը անցած ամիսներին այդպես էլ որևէ քայլ չի ձեռնարել նրա կողմից դրսևորվող անօրինական գործողություններին համապատասխան գնահատականներ տալու ուղղությամբ:

Constitutional Court judge Vahe Grigoryan elected by the National Assembly on June 20, 2019 and having declared himself chairman of the Constitutional Court has not participated in any working sessions of the CC and failed to implement any of his duties but in spite of it he received over 3 million AMD salary from the state budget.
It is remarkable that though Grigoryan states in his interviews that Armenia does not have Constitutional Court and puts under doubt the legitimacy of the highest court, it does not bother him to get 793,680 AMD salary monthly from the means of the tax payers for doing nothing.
According to a corresponding law, the absence of CC judge from the sessions three or more times without respectable reason is an essential disciplinary violation, which is a basis for applying to the CC by the NA for termination of judge’s authorities.
My Step faction which has elected Vahe Grigoryan, did not undertake any step during the past months to give corresponding assessment to his illegal actions.