ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանը ոչինչ չանելու դիմաց բյուջեից ավելի քան 3 միլիոն դրամ աշխատավարձ է ստացել
2019 թվականի հունիսի 20-ին Ազգային ժողովի կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավոր ընտրված և իրեն ՍԴ նախագահ հռչակած Վահե Գրիգորյանն անցած շուրջ 5 ամսվա ընթացքում Սահմանադրական դատարանի որևէ աշխատակարգային նիստի չի մասնակցել, աշխատանքային որևէ պարտականություն չի իրականացրել, որևէ գործ չի քննել, սակայն Հայաստանի պետբյուջեից ավելի քան 3 միլիոն դրամ աշխատավարձ է ստացել:
Ուշագրավ է, որ Վահե Գրիգորյանը թեև իր հարցազրույցներում հայտարարում է, որ Հայաստանը «Սահմանադրական դատարան չունի» և կասկածի տակ է դնում բարձր դատարանի լեգիտիմությունը, բայց դա նրան չի խանգարում հարկատուների միջոցներից ոչինչ չանելու դիմաց ամսական 793 հազար 680 դրամ աշխատավարձ ստանալուն:
«Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ օրենքի 12 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի համաձայն` էական կարգապահական խախտում է «Սահմանադրական դատարանի դատավորի` Սահմանադրական դատարանի նիստերից առանց հարգելի պատճառի մեկ տարվա ընթացքում երեք և ավելի անգամ բացակայելը», ինչն էլ հիմք է ԱԺ կողմից Սահմանադրական դատարանի դատավորի լիազորությունների դադարեցման հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու համար:
Վահե Գրիգորյանին ՍԴ դատավոր ընտրած «Իմ քայլը» խմբակցությունը անցած ամիսներին այդպես էլ որևէ քայլ չի ձեռնարել նրա կողմից դրսևորվող անօրինական գործողություններին համապատասխան գնահատականներ տալու ուղղությամբ:

Судья КС Ваге Григорян за ничегонеделание получил из бюджета заплату более 3 млн. драмов
Избранный парламентом Армении 20 июня 2019 года судьей Конституционного суда и провозгласивший себя председателем КС Ваге Григорян за прошедшие 5 месяцев в каким-либо заседании Конституционного суда не участвовал, каких-либо служебных обязанностей не исполнял, какого-либо дела не рассматривал, однако получил из государственного бюджета Армении заплату более 3 млн. драмов.
Примечательно, что хотя и Ваге Григорян в своих интервью заявляет, что в Армении «нет Конституционного суда» и ставит под сомнение легитимность высшего суда, однако это не мешает ему за счет средств налогоплательщиков получать ежемесячную заплату в размере 793 тысячи 680 драмов за ничегонеделание.
Согласно пункту 1 части 3 статьи 12 закона Республики Армения «О Конституционном суде», «отсутствие судьи Конституционного Суда на заседаниях Конституционного Суда три раза и более в течение года без уважительной причины» – существенное дисциплинарное нарушение, что является основанием для обращения парламента Армении в  Конституционный суд по вопросу прекращения полномочий судьи КС.
Избравшая Ваге Григоряна судьей Конституционного суда фракция «Мой шаг» за прошедшие месяцы так и не предприняла какого-либо шага, чтобы дать соответствующую оценку его незаконным действиям.