ԱԱԾ-ն Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ նոր հաղորդագրությամբ է հանդես եկել
«Հայտնում ենք, որ նյութերը նախապատրաստող ստորաբաժանման ղեկավարը նախապես փորձել է ՀՀ սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավարի միջոցով կապ հաստատել անձամբ ՍԴ նախագահի հետ՝ նրանից, իր օգնականից և ընտանիքի անդամներից բացատրություն ստանալու օրը, ժամը և վայրը համաձայնեցնելու նպատակով, սակայն նա զանգերին չի պատասխանել և կապի դուրս չի եկել, որից հետո, սահմանված կարգով ուղարկվել են ծանուցագրեր»,-ասված է ԱԱԾ հաղորդագրությունում։
Նշենք, որ երեկ ԱԱԾ-ն ևս մեկ հաղորդագրություն էր տարածել ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի ընտանիքի անդամների մասնակցությամբ ԱԱԾ իրականացրած գործողությունների վերաբերյալ։
ԱԱԾ-ից հայտնել էին, որ Հրայր Թովմասյանի ընտանիքի անդամներից բացատրություն վերցնելու անհրաժեշտությունը պայմանավորված է եղել պաշտոնատար անձին կամ նրա ընտանիքի անդամներին առերևույթ պատկանող գույքը սահմանված կարգով չհայտարարագրելու վերաբերյալ նյութերի նախապատրաստման ընթացքում ձեռք բերված տվյալները ստուգելու անհրաժեշտությամբ։

СНБ Армении распространила в связи с Грайром Товмасяном новое сообщение
«Сообщаем, что руководитель подразделения, подготавливающего материалы, предварительно пытался установить связь лично с председателем Конституционного суда с помощью руководителя аппарата Конституционного суда, чтобы согласовать с ним дату, время и место получения объяснений от его помощника и членов его семьи. Однако он не отвечал на звонки и не выходил на связь, после чего в установленном порядке были отправлены повестки», - говорится в сообщении СНБ.
Отметим, что вчера Служба национальной безопасности распространила еще одно сообщение по поводу проведенных действий с участием членов семьи председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.
СНБ сообщила, что необходимость в даче разъяснений членами семьи Грайра Товмасяна обусловлена целью проверить полученные сведения о незадекларированном в установленном порядке имуществе, принадлежащем должностному лицу или его родным.