Նիկոլ Փաշինյանի միջնորդությամբ Արթուր Դավթյանին շնորհվել է արդարադատության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան
ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջնորդությամբ, շնորհվել է արդարադատության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 137-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Դատախազության մասին» օրենքի 44-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 52-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Արթուր Սարգսի Դ շնորհել արդարադատության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան», - ասված է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ստորագրած հրամանագրում։

Артуру Давтяну присвоен классный чин государственного советника юстиции второго класса
По ходатайству премьер-министра Никола Пашиняна, генеральному прокурору Армении Артуру Давтяну присвоен классный чин государственного советника юстиции второго класса.
«Принимая за основание ходатайство премьер-министра, согласно статье 137 Конституции Армении, а также части 2 статьи 44 закона «О прокуратуре» и части 1 статьи 52 «Об общественной службе»,
присвоить генеральному прокурору Республики Армения, государственному советнику юстиции третьего класса Артуру Давтяну классный чин государственного советника юстиции второго класса», - говорится в подписанном президентом Армении Арменом Саркисяном указе.