Արսեն Բաբայանի ձերբակալության որոշման բողոքարկման նիստը կանցնի դռնփակ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի պաշտպանները նրա ձերբակալության մասին որոշումը երեկ երեկոյան բողոքարկել են։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, բողոքի քննությունը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանին։
Դատավորի ընդունարանից տեղեկացրել են, որ դռնփակ նիստ է լինելու, որի մասին չեն կարող ինֆորմացիա տրամադրել։
Նշենք, որ խափանման միջոցների որոշումների դեմ բողոքների քննության դատական նիստերի վերաբերյալ մի շարք այլ դեպքերով դատավորների գրասենյակներից լրագրողների հարցերին պատասխանել են՝ հայտնելով նաև նիստի ժամը:

Заседание по рассмотрению жалобы против задержания Арсена Бабаяна пройдет за закрытыми дверями
Адвокаты бывшего заместителя руководителя Аппарата Национального Собрания Армении Арсена Бабаяна вчера вечером обжаловали решение о его задержании.
По сведениям агентства «ФактИнфо», рассмотрение жалобы завизировано на судью суда общей юрисдикции Еревана Карена Фархояна.
В приемной судьи сообщили, что заседание пройдет за закрытыми дверями, посему не могут предоставить информацию.
Отметим, что в ряде других случаев, связанных с судебными заседаниями по рассмотрению жалоб против мер пресечения, в офисах судей отвечали на вопросы журналистов и предоставляли информацию о дате и времени заседания.