Արսեն Բաբայանին ձերբակալողներն են պատասխան տալու, եթե դա անհիմն է. Գագիկ Ծառուկյան
Ձերբակալողներն են պատասխան տալու, եթե դա անհիմն է, խորհրդարանում այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն՝ անդրադառնալով ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի ձերբակալմանը։
«Բոլորս պետք է տեսնենք Արսեն Բաբայանին ձերբակալելու հիմնավորումները, պետք է տեսնել՝ հանցակազմ կա՞ այդ մարդու գործունեության մեջ, որի հիման վրա մարդուն ձերբակալել են։ Ձերբակալողներն են պատասխան տալու, եթե դա անհիմն է», - ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։
ԲՀԿ ղեկավարն ասաց նաև, թե կյանքը շարունակվում է, և մարդիկ պետք է իրենց պաշտոններն ու լիազորությունները ճիշտ օգտագործեն։

Задержавшие Арсена Бабаяна ответят, если это необоснованно – Гагик Царукян
Если задержание Арсена Бабаяна необоснованно, то сделавшие это ответят, заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян, касаясь задержания бывшего заместителя руководителя Аппарата Национального Собрания Армении Арсена Бабаяна.
«Мы все должны увидеть основания для задержания Армена Бабаяна, нужно понять, есть ли состав преступления в деятельности этого человека, на основании которого человека задержали. Те, кто задержал, ответят, если это необоснованно», - заявил Гагик Царукян.
Руководитель партии «Процветающая Армения» также сказал, что жизнь продолжается и люди должны правильно использовать свои должности и полномочия.