«Ռեալին» և «Բարսելոնային» խնդրում են Էլ Կլասիկոյի համար համաձայնեցնել նոր ժամկետ
Իսպանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, Իսպանիայի առաջնության 10-րդ տուրի «Բարսելոնա» - «Ռեալ» խաղի նոր ամսաթիվը դեռ որոշված չէ: Խաղը պետք է կայանար հոկտեմբերի 26-ին, բայց Կատալոնիայի բողոքի ցույցերի պատճառով այն հետաձգվել է անորոշ ժամանակով:
Marca-ի փոխանցմամբ՝ Իսպանիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մրցութային հանձնաժողովը դեռ չի կարողացել նոր ժամկետ սահմանել:
Ֆեդերացիան ակումբներին խնդրել է համաձայնության գալ այս հարցի շուրջ, բայց մինչ օրս նրանց դա չի հաջողվել: Հանձնաժողովը կանցկացնի նոր հանդիպում, որտեղ կքննարկի առկա բոլոր առաջարկները:

«Реал» и «Барселону» просят согласовать новую дату эль-класико
Новая дата матча 10-го тура чемпионата Испании «Барселона» — «Реал» пока не определена, сообщают испанские СМИ. Игра должна была состояться 26 октября, но из-за акций протеста в Каталонии она была перенесена на неопределенный срок.
Как информирует Marca, комитет по проведению соревнований Федерации футбола Испании пока не смог определить новую дату. В федерации попросили клубы прийти к соглашению в этом вопросе, но им это пока не удалось. Комитет проведет новое заседание, где изучит все имеющиеся предложения.