ԱԺ և ՍԴ նախկին նախագահների այսօրվա հրապարակումները Գրիմ եղբայրների հեքիաթը հօդս են ցնդեցնում. փաստաբան (Տեսանյութ)
23/10/2019 17:50
Մենք օր օրի, ժամ ժամի ավելի ենք համոզվում, որ Արսեն Բաբայանի ձերբակալությունը գործընթացը կապ չունի իրավաբանության հետ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
«ԱԺ և ՍԴ նախկին նախագահների այսօրվա հրապարակումները Գրիմ եղբայրների հեքիաթը հօդս են ցնդեցնում։ Խոսքը չի վերաբերում ՍԴ ինստիտուտին, այլ՝ ՍԴ նախագահին։ Շատ եմ ցավում, որ այս պահին որևէ մեկս չի կարող լինել դատական նիստերի դահլիճում», - ասաց փաստաբանը։
Ռուբեն Մելիքյանը շեշտեց՝ պետական մարմինները սկսում են քաղաքական նկատառումներով յուրովի մեկնաբանել այն օրեննքները, որի կիրառողներն իրենք չեն եղել։ Այլ խոսքով՝ փորձ է արվում հետին թվով նոր իրավաբանություն ստեղծել։
«Բոլոր կոմպոնենտներով այստեղ ապօրինություններ են տեղի ունենում։ Ամեն ինչ շրջվում է Հրայր Թովմասյանի դեմ։ ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանին առաջադրված մեղադրաննք այս նույն  ճաշի մի շերեփն է, և այս նկատառումները վերաբերում են նաև նրան», - ասաց փաստաբանը։

Statements of NA and CC former chairmen turn into ashes the fairy tales of "Grimm brothers": Ruben Melikyan
23/10/2019 18:18
From day to day people get more and more convinced that the arrest of the former head of the NA staff Arsen Babayan has no relation with the jurisdiction, human rights advocate Ruben Melikyan told the reporters today, before the launch of the court hearing.
“The statements of the former chairman of the NA and CC completely turn to ashes the fairy tale of "Grimm brothers". It is not being spoken of the CC institute but the CC chairman. Unfortunately, neither of us may be present at the court hall now,” he said.
Melikyan stressed that the state bodies have started own interpretation of the laws trying to create new jurisdiction.
“The illegalities are seen in all the components. Everything is being turned against Hrayr Tovmasyan, including the accusations against former chairman of the NA Ara Babloyan,” the advocate said.