Ինձ կարող են մի բանում մեղադրել. ես նպաստել եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը եկել է իշխանության, այդ հարցում հստակ կա մեղադրանք. Բաբլոյան
23/10/2019 14:47
Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանը վստահեցնում է՝ ամեն ինչ արել է օրենքի ու Սահմանադրությանը համաձայն։
«Մի բան կարող եմ ասել, որ ես ամեն ինչ արել եմ օրենքին ու Սահմանադրությանը համաձայն», - լրագրողների խնդրանքով ասաց Բաբլոյանն՝ անդրադառնալով իրեն որպես կասկածյալ ներգրավելուն։
ԱԺ նախկին նախագահն ասաց, թե մի քիչ նեղված է ՀՀ իրավապահներից։
«Մի քիչ նեղված եմ իրավապահ մարմիններից, բազմիցս բացատրեցի, որ 20 տարի է ՝ պատրաստվել եմ վիրահատությանը, նրանք ասին՝ դուք պետք է անհապաղ գաք, ես չուզեցա, որ հասարակությունը կարծի, թե ես խուսափում եմ ու անձամբ այցելեցի», - ասաց Բաբլոյանը։
Նա նշեց, թե մի բանում է վստահ. «Ինձ կարող են մի բանում մեղադրել, որ ես նպաստել եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը եկել է իշխանության, այդ հարցում հստակ կա մեղադրանք: Դա առանձին, արդեն, քննություն կլինի, եթե որոշեն դա քննել, կհաստատեն», - ասաց Արա Բաբլոյանը։
Հիշեցնենք՝ ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից հայտնել էին, որ  ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործով որպես կասկածյալ է ներգրավվել ՀՀ ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանը` իշխանությունը յուրացնելու կասկածանքով:

Меня могут обвинить лишь в одном: я способствовал тому, что Никол Пашинян пришел к власти – Ара Баблоян
23/10/2019 15:54
Бывший председатель Национального Собрания Армении Ара Баблоян заверяет, что все сделал в соответствии с законом и Конституцией республики.
«Могу сказать лишь одно, что я все сделал в соответствии с законом и Конституцией», - заявил Ара Баблоян, комментируя по просьбе журналистов информацию о своем привлечении в статусе подозреваемого.
Бывший спикер парламента отметил, что немного расстроен поведением правоохранителей.
«Немного огорчен действиями правоохранительных органов, несколько раз им объяснил, что готовился к этой операции 20 лет, а они мне ответили: вы должны немедленно явиться. Я не хотел, чтобы общественность думала, что я чего-то избегаю и лично пришел к ним», - сказал Ара Баблоян.
Ара Баблоян отметил, что уверен только в одном.
«Меня могут обвинить только в одном – что способствовал тому, что Никол Пашинян пришел к власти, в этом вопросе четко есть обвинение. Это будет уже отдельное следствие, если решат расследовать это, подтвердят», - сказал Ара Баблоян.
Напомним, пресс-служба Специальной следственной службы сообщила, что в рамках расследуемого в Специальной следственной службе уголовного дела бывший председатель Национального Собрания Ара Баблоян привлечен в качестве подозреваемого – по подозрению в узурпации власти.