Ստոլտենբերգը խոստացել է, որ ՆԱՏՕ-ն կավելացնի Ուկրաինային ցուցաբերվող օգնությունը
ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգը կոչ է արել դաշինքի անդամներին՝ ընդլայնել Ուկրաինային տրամադրվող օգնությունը և ընդգծել է, որ դաշինքը կշարունակի ավելացնել այդ երկրին ցուցաբերվող օգնության ծավալը:
«Ես՝ որպես գլխավոր քարտուղար, միշտ կոչ եմ անում դաշնակիցներին՝ ակտիվացնել օգնությունն Ուկրաինային», - ասել է Ստոլտենբերգը չորեքշաբթի Բրյուսելում կայացած մամուլի ասուլիսում, ընդծելով, որ ՆԱՏՕ-ի երկրները պետք է ավելի շատ համագործակցեն Ուկրաինայի հետ:
Նա նշել է, որ ՆԱՏՕ-ն Ուկրաինային օգնում է բազմաթիվ ոլորտներում, մասնավորապես, զինված ուժերի և անվտանգության ծառայությունների արդիականացման գործում:

Столтенберг пообещал, что НАТО увеличит объем помощи Украине
Генсек НАТО Йенс Столтенберг призвал союзников по альянсу расширить предоставление помощи Украине и подчеркнул, что альянс продолжит увеличивать объем помощи этой стране.
"Я как генеральный секретарь всегда призываю союзников активизировать (помощь Украине - ИФ)", - сказал Столтенберг на пресс-конференции в среду в Брюсселе, подчеркнув, что страны НАТО должны больше сотрудничать с Украиной.
Он отметил, что НАТО помогает Украине во многих сферах, в частности, в модернизации вооруженных сил и служб безопасности.