«Փաստ». Գրիգորի Սահակյանը Արցախի ընդդիմությանը համախմբելու լուրջ գործընթաց է սկսել
«Օրեր առաջ Արցախում իր ձևավորման և խորհրդարանական ընտրություններին ակտիվ մասնակցելու որոշման մասին հայտարարեց ապրիլյան պատերազմի հերոս հրամանատարներից Գրիգորի Սահակյանը։ Կուսակցությանն անվանումն է «Վստահություն»։
Նշենք, որ ժամանակին Սահակյանը որոշակի հարցերի շուրջ խնդիրներ է ունեցել և դուրս է եկել ԶՈՒ շարքերից, որտեղ ծառայել է 27 տարի՝ բանակի կազմավորումից ի վեր։ Այսօր արդեն Սահակյանն իր ուժերն է փորձում քաղաքական դաշտում, ի դեպ՝ նա ներկայումս Արցախի ընդդիմությանը համախմբելու լուրջ գործընթաց է սկսել։
Հիշեցնենք, որ մեկ ամիս առաջ Ստեփանակերտում տեղի ունեցած քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ Սահակյանը հանպատրաստից, նաև բոլորի համար անակնալ մոտավորապես 5000 ձայն էր հավաքել՝ զբաղեցնելով 2-րդ տեղը»:

«Паст»: Григорий Саакян начал серьезный процесс консолидации оппозиции Арцаха
Газета «Паст» пишет, что несколько дней назад один из командиров-героев Апрельской войны Григорий Саакян объявил о своем решении сформировать партию и активно участвовать в парламентских выборах в Арцахе. Его партия называется «Доверие».
«Отметим, что в свое время у Саакяна были проблемы по ряду вопросов, и он покинул ряды Вооруженных сил, где прослужил 27 лет после формирования армии. Сегодня Саакян уже пробует свои силы на политической арене, кстати, в настоящее время он начал серьезный процесс консолидации оппозиции Арцаха.
Напомним, во время выборов мэра в Степанакерте, которые состоялись месяц назад, Григорий Саакян без подготовки, а также неожиданно для всех получил приблизительно 5000 голосов, заняв второе место», - пишет газета.