Մեքսիկական Միչոական քաղաքում թեթև շարժիչով օդանավ է կործանվել
Մեքսիկայի Միչոական նահանգում թեթև շարժիչով ինքնաթիռ է վթարի ենթարկվել. ըստ նախնական տեղեկությունների՝ զոհվել է 5 մարդ, չորեքշաբթի երեկոյան հայտնել են պետական դատախազությունից:
«Նահանգի գլխավոր դատախազության աշխատողները մեկնել են Մադերոյի Լաս-Հունտաս համայնք՝ աղետը հետաքննելու համար: Ըստ նախնական տեղեկությունների ՝ 5 մարդ զոհվել է», - ասված է դատախազության հայտարարության մեջ, որը հրապարակվել է Twitter- ում:
Տեղական պարբերականների համաձայն՝ վթարի ենթարկված ինքնաթիռը Cessna մակնիշի է, այն ուղևորվում էր Դուրանգոյից Ակապուլկո:

В мексиканском городе Мичоакан разбился легкомоторный самолет
Легкомоторный самолет разбился в штате Мичоакан к западу от столицы Мексики, по предварительной информации, пять человек погибли, сообщила прокуратура штата вечером в среду.
"Сотрудники генеральной прокуратуры штата выехали в окрестности общины Лас-Хунтас, муниципалитет Мадеро, для расследования авиакатастрофы, произошедшей сегодня днем, по предварительной информации, погибли 5 человек", - говорится в заявлении прокуратуры, опубликованном в Twitter.
Как сообщают местные издания, марка разбившегося самолета - Cessna, он направлялся из Дуранго в Акапулько.