Սերգեյ Լավրովի այցի կազմակերպման շուրջ աշխատանքներ տարվում են. Աննա Նաղդալյան
Աշխատանքներ են տարվում Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Երևան այցի կազմակերպման շուրջ, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ներկայումս այցի կազմակերպման շուրջ աշխատանքներ տարվում են», - նշեց նա:
Նաղդալյանը տեղեկացրեց նաև, որ հայ-ռուսական իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայման շուրջ աշխատանքները կրում են շարունակական բնույթ։
Նշենք, որ այսօր «Կոմերսանտ» թերթը՝ հղում անելով աղբյուրներին, հայտնել էր, որ Լավրովի այցի ընթացքում ստորագրվելու է հուշագիր, որը ռուսաստանցի մասնագետներին երաշխավորում է մուտք դեպի Պենտագոնի փողերով Հայաստանում ստեղծված բիոլաբորատորիաներ:
«Ինչ վերաբերում է կոնկրետ փաստաթղթերի ստորագրմանը և դրա բովանդակությանը, ապա նախքան փաստաթղթերի ստորագրումը, դրանց բովանդակության վերաբերյալ որևէ մեկնաբանություն չեմ կարող անել», - ընդգծեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը:

Проводится работа по организации визита Сергея Лаврова в Ереван - Анна Нагдалян
Проводится работа по организации визита министра иностранных дел России Сергея Лаврова в Ереван, заявила Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«В настоящее время ведутся работы по организации визита», - отметила она.
Анна Нагдалян проинформировала, что работы по расширению договорно-правовой базы между Арменией и Россией носят продолжительный характер.
Сегодня газета «Коммерсант» со ссылкой на источники сообщила, что в рамках визита Лаврова будет подписан меморандум, который гарантирует российским специалистам доступ в находящиеся в Армении биолаборатории, созданные на деньги Пентагона.
«Что касается подписания конкретных документов и их содержания, то до их подписания предоставить какой-либо комментарий относительно содержания не могу», - отметила Нагдалян.