Սերգեյ Լավրովի այցի կազմակերպման շուրջ աշխատանքներ տարվում են. Աննա Նաղդալյան
Աշխատանքներ են տարվում Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ Երևան այցի կազմակերպման շուրջ, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ներկայումս այցի կազմակերպման շուրջ աշխատանքներ տարվում են», - նշեց նա:
Նաղդալյանը տեղեկացրեց նաև, որ հայ-ռուսական իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայման շուրջ աշխատանքները կրում են շարունակական բնույթ։
Նշենք, որ այսօր «Կոմերսանտ» թերթը՝ հղում անելով աղբյուրներին, հայտնել էր, որ Լավրովի այցի ընթացքում ստորագրվելու է հուշագիր, որը ռուսաստանցի մասնագետներին երաշխավորում է մուտք դեպի Պենտագոնի փողերով Հայաստանում ստեղծված բիոլաբորատորիաներ:
«Ինչ վերաբերում է կոնկրետ փաստաթղթերի ստորագրմանը և դրա բովանդակությանը, ապա նախքան փաստաթղթերի ստորագրումը, դրանց բովանդակության վերաբերյալ որևէ մեկնաբանություն չեմ կարող անել», - ընդգծեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակը:

Works carried out to organize Lavrov’s visit to Armenia: MFA spokesperson
Steps are undertaken to organize the visit of Russian Foreign minister Sergey Lavrov to Armenia, Armenia’s MFA spokesperson Anna Naghdalyan told Aysor.am.
“Works are carried out to organize Sergey Lavrov’s visit to Armenia,” she noted.
Naghdalyan also stressed that the works on enhancement of Armenian-Russian legal-contractual field are of continuous nature.
Earlier Russian Kommersant reported that within the framework of the visit of Russian FM memorandum ensuring access of Russian specialists to U.S.-funded Armenian bio-labs will be signed.
“As to signing of concrete document and their content, I can give no comment on them,” the spokesperson said.