Փաշինյան-Ալիև հանդիպում այս պահին չի նախատեսվում. Զոհրաբ Մնացականյան
Ղարաբաղյան կարգավորման վերաբերյալ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների մակարդակով հանդիպում այս պահին չի նախատեսվում, նախատեսվում է շարունակել հանդիպումները ԱԳ նախարարների մակարդակով, Բուլղարիայի արտգործնախարար Եկատերինա Զախարիևայի հետ համատեղ ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
«Դա կլինի մոտակա ամիսների ընթացքում, դրա մասին խոսվել է և մենք հիմա ավելի շատ կենտրոնացած ենք, որպեսզի շարունակենք իրականացնել հանդիպումները արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով։ Դա հիմքն է ղեկավարների մակարդակով հանդիպումը նախապատրաստելու համար», - ասաց նախարարը։
Նա նաև նշեց, թե մոտակա շրջանում կկարողանան իրականացնել որոշ քայլեր, որոնք կծառայեն այդ պայմանավորվածությունների իրականացմանը։
«Եղել է շփում մեր ղեկավարների միջև՝ Աշխաբադում։ Դա օգտակար էր այն առումով, որ կարողացել ենք վերահաստատել որոշ մոտեցումներ, որոնք վերաբերում են խաղաղության նպաստող միջավայրն», - ասաց նախարարը։
Հարցին, թե ի՞նչ թղթի շուրջ են բանակցում, Զոհրաբ Մնացականյանը պատասխանեց.
«Արդեն ասել եմ, որ կոնկրետ ձևակերպումների շուրջ դեռևս չենք աշխատում, բայց դա չի նշանակում, որ մենք չենք աշխատում տարբեր սկզբունքների և պարամետրերի շուրջ՝ հստակեցնելու, թե ինչպես կարող ենք կառուցել այդ անհրաժեշտ համաչափությունը կողմերի պարտավորությունների միջև»։

The meeting of the leaders of Armenia and Azerbaijan is not being prepared yet, Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan stated today at the joint press conference with his Bulgarian counterpart, deputy prime minister Yekaterina Zakharieva.
“The next meeting will take place in the upcoming months. The agenda will relate to the peaceful regulation of the conflict, implementation of concrete steps and arrangements. I hope in near future we will manage to undertake the steps aimed at implementation of the arranegments,” Mnatsakanyan said.
He also stressed that negotiations are not yet being held on the basis of formulations fixed on the paper.
“But it does not mean that we are not working on the principles and parameters necessary for formation of proportionality of commitments of the parties,” Mnatsakanyan stressed.