ՀՀ-ում տնտեսական հեղափոխությունն անզեն աչքով տեսանելի է. Փաշինյան
Այսօր ՀՀ-ում տնտեսական հեղափոխությունը թափ է հավաքում, ԱԺ-ում 2020 թվականի բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր ՀՀ-ում տնտեսական հեղափոխությունը թափ է հավաքում, այն իրողություն է և այդ հեղափոխությունն այսօր կարելի է տեսնել նաև անզեն աչքով»,- ասաց նա:
Փաշինյանն ասաց, որ ՀՀ-ում հսկայական ներդրումներ են կատարվում. «Մեր ամենամեծ պրոբլեմը կապիտալ ծախսերի իրականացումն է այն ծավալներով, որ մենք նախատեսել ենք»:
Վերջինս ասաց, որ կապիտալ ծախսերի որոշակի թերակատարում ունենք նախորդ տարվա համեմատ, որը նախևառաջ, ըստ Փաշինյանի, կապված է կոռուպցիայի դեմ պայքարի հետ:
«Թույլ տվեք ասել՝ ՀՀ տնտեսության և ապագայի վերաբերյալ՝ որպես ՀՀ վարչապետ լավատես եմ, և վստահ եմ առավել քան երբևէ՝ ՀՀ տնտեսությունը շատ լավ թափ է հավաքել, և մեր բոլորի խնդիրն է ամեն ինչ անել, որ այդ թափը ոչ միայն չկոտրվի, այլև ընթացքն արագանա»:

В Армении экономическая революция видна невооруженным глазом – Никол Пашинян
В Армении сегодня экономическая революция набирает размах, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе обсуждения проекта государственного бюджета на 2020 год в парламенте.
«Сегодня в Армении набирает размах экономическая революция, она стала реальностью и эту революцию можно увидеть также невооруженным глазом», - сказал премьер.
Никол Пашинян отметил, что в стране осуществляются огромные инвестиции: «Наша самая большая проблема – реализации капитальных расходов в том объеме, который мы предусмотрели».
Он также заявил, что по сравнению с прошлым годом отмечается определенное недовыполнение капитальных расходов, которое, по словам Никола Пашинян, прежде всего, связано с борьбой против коррупции.
«Позвольте сказать, как премьер-министр, я оптимистичен по поводу экономики и будущего Армении, я уверен больше чем когда-либо, что экономика Армении набрала очень хороший размах и задачей всех нас сегодня является сделать так, чтобы эти темпы ускорились», - заявил премьер.