Վրաստանի նախագահի կայքը կոտրել են՝ տեղադրելով Սաակաշվիլիի նկարը
Անհայտ անձինք կոտրել են Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի պաշտոնական կայքը և դրանում տեղադրել պետության նախկին ղեկավար Միխեիլ Սաակաշվիլիի լուսանկարը՝ «I`ll be back» («Ես կվերադառնամ») մակագրությամբ, ТАСС-ին հայտնել է Զուրաբիշվիլիի խորհրդական Իրինա Շենգելիան:
«Մենք այժմ պարզում ենք, թե ինչ է եղել: Դրան միացել է նաև նախագահի անվտանգության ծառայությունը: Ամենայն հավանականությամբ, դա հաքերային գրոհ էր», - ասել է Շենգելիան:
Նրա խոսքով՝ վարչակազմի աշխատակիցները կայքի կոտրվելու մասին իմացել են ժամը ժամը 11:00-ից հետո: Դրանից հետո որոշում է ընդունվել անջատել ինտերնետ-պորտալը:

Неизвестные атаковали сайт президента Грузии
Неизвестные лица в понедельник взломали официальный сайт президента Грузии Саломе Зурабишвили и разместили на нем фото экс-главы государства Михаила Саакашвили с надписью I`ll be back ("Я вернусь"). Об этом корреспонденту ТАСС сообщила советник Зурабишвили по вопросам СМИ Ирина Шенгелия.
"Мы сейчас разбираемся, в чем было дело. К разбирательствам подключилась и служба безопасности президента. По всей вероятности, это была хакерская атака. Примерно через час все станет известно более точно", - сказала Шенгелия.
По ее словам, сотрудники администрации узнали о взломе сайта примерно после 11:00 (10:00 мск) утра. После этого было принято решение отключить интернет-портал. Сайт президента недоступен и на данный момент.