«Ժողովուրդ». Բյուջեն հեղափոխական չէ, ինչպես հայտարարում են իշխանական թևից
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Բյուջե-2020-ի քննարկման հենց առաջին «ռաունդում» երեկ ընդդիմադիրներն Աժ-ում պնդել են՝ բյուջեն հեղափոխական չէ, ինչպես հայտարարում են իշխանական թևից: ԲՀԿ խմբակցությունից Միքայել Մելքումյանի խոսքով` բյուջեի կառուցվածքում որևէ փոփոխություն չկա. «Օտարերկրյա ուղղակի ներդրումները 2018 թ. հունվար-հունիս ամիսներին եղել են 38 մլրդ դրամ, 2019 թ. հունվար- հունիսին ունեցել ենք 7,8 մլրդ: Այս ցուցանիշները այնքան հեռու են այն ցանկալի կետից, որի հիման վրա բավարար տնտեսական աճ ապահովենք»:
«Իմ քայլ»-ից Կարեն Սարուխանյանն էլ «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում պնդել է. «Սա հեղափոխական բյուջե է, ու մեր հասարակությունը լավ է ապրելու»: Իսկ քննարկմանը ներկա վարչապետ Փաշինյանը պարզաբանել է՝ 2020-ին 7%-ին մոտ տնտեսական աճ են ակնկալում, տնտեսական ակտիվություն է սպասվում հատկապես Հարկային օրենսգրքի փոփոխության արդյունքում»:

«Жоховурд»: Бюджет на 2020 год вовсе не является революционным
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера, прямо в первом «раунде» обсуждения в парламенте проекта государственного бюджета на 2020 год, оппозиционеры утверждали, что бюджет вовсе не является революционным, как заявляют в правящей политической силе. По словам депутата фракции «Процветающая Армения» Микаела Мелкумяна, в структуре бюджета нет никаких изменений:
«Прямые иностранные инвестиции в январе-июне 2018 года составили 38 млрд. драмов, в январе-июне 2019 года – 7,8 млрд. Эти показатели очень далеки от той желанной точки, на основе которой можно обеспечить экономический рост».
Депутат фракции «Мой шаг» Карен Саруханян в беседе с корреспондентом издания утверждал: «Это революционный бюджет и наше общество будет хорошо жить». А присутствовавший на обсуждении премьер-министр Никол Пашинян уточнил, что в 2020 году ожидается примерно 7% экономический рост, экономическая активность ожидается особенно в результате изменения Налогового кодекса.