Իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն պետք  է ցույց տան. Նախարարը՝ Բաբլոյանի ու Բաբայանի մեղադրանքների մասին
29/10/2019 11:08
Իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն պետք է ցույց տան. Նախարարը՝ Բաբլոյանի ու Բաբայանի մեղադրանքների մասին
Ցանկացած կասկած հանցագործության հետ կապված պետք է ենթարկվի պատշաճ քննության, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն՝ անդրադառնալով Արսեն Բաբայանին ու Արա Բաբլոյանին առաջադրված մեղադրանքներին։
«Պետք է նաև նմանատիպ հարցերի դեպքում իրավապահ մարմինները բավարար չափի զգուշավորություն ու շրջահայացություն ցույց տան, որովհետև դա կարող է այս կամ այն մեկնաբանությունը ստանալ», - ասաց նա։
Նախարարի խոսքով՝ այլ մեկնաբանություն այս գործով չի կարող տալ, քանի որ քննություն է ընթանում։
«Պետք է հետևենք հետագա հաղորդագրություններին, քննությունն ընթանում է, ցանկացած բան, որը այս փուլում համարվում է պարզված, կարող է փոխվել», - ասաց Ռ. Բադասյանը։

Правоохранительные органы должны проявить достаточную осмотрительность – министр юстиции о выдвинутом против Арсена Бабаяна и Ара Баблояна обвинении
29/10/2019 12:16
Любое подозрение в связи с совершением преступления должно подвергаться надлежащему расследованию, заявил сегодня журналистам министр юстиции Рустам Бадасян, касаясь предъявленных Арсену Бабаяну и Ара Баблояну обвинений.
«В подобных вопросах правоохранительные органы должны проявить достаточную осторожность и осмотрительность, поскольку это может удостоиться тех или иных комментариев», - сказал он.
По словам министра, других комментариев по этому уголовному делу он не может дать, поскольку проводится предварительное следствие.
«Нам нужно проследить за дальнейшими сообщениями, проводится расследование, любое обстоятельство, которое на данном этапе считается выясненным, может измениться», - сказал Рустам Бадасян.