Արցախյան հարցի շուրջ մեր դիրքորոշումը ո՞րն է. համապարփակ պատասխան այդպես էլ չկա. ադրբեջանագետ
Իրավիճակն արագ փոփոխվում է, և չի բացառվում, որ կես տարի հետո Արցախում լայնածավալ գործողություններ չեն լինի, «Փոփոխվող Մերձավոր Արևելքը և Հայաստանի անվտանգային միջավայրը» խորագրով քննարկման ժամանակ այսօր ասաց ադրբեջանագետ Անժելա Էլիբեգովան։
Նրա խոսքով, երբ Վալդայում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հակադարձում էր ՀՀ վարչապետին և հայտարարում՝ «Ղարաբաղն Ադրբեջան է և վերջ» , պետք է հասկանալի դառնար, որ քարոզչական պատերազմում անհրաժեշտ է լինել ավելի ճկուն, ավելի մոբիլ և ավելի արդյունավետ, քան հակառակորդ երկիրը։
«Այսօր 425-րդ անգամ եմ հարցնելու արցախյան հարցի շուրջ մեր դիրքորոշումը ո՞րն է։ Ցավոք, համապարփակ պատասխան այդպես էլ չեմ կարողանում ստանալ։ Ցանկալի է նաև հարցի շուրջ շաբաթը մեկ իրարարմերժ հայտարարություններ չանել», - ամփոփեց Անժելա Էլիբեգովան։

No comprehensive response on Armenia’s position in Karabakh issue given: expert
Situation is changing rapidly and resumption of wide-scale actions in Artsakh in half a year is not excluded, expert in Azerbaijani affairs Anzhela Elibegova said at the Changing Middle East and Armenia’s Security Environment discussion today.
She said when at Valdai Azerbaijani president Ilham Aliyev was responding to Armenia’s PM that “Karabakh is Azerbaijan’s and that’s it,” it should have become clear that it is necessary to be more flexible, more mobile and effective in the propaganda war than the enemy is.
“Today I will ask 425th time which is our position in the Artsakh issue? Unfortunately, I have not received comprehensive response. It will also be good not to make contradictory statements every week,” Elibegova said.