Էկվադորում 12 օր ընթացող բողոքի ակցիաների ժամանակ 10 մարդ է մահացել
Էկվադորի օմբուդսմենի գրասենյակը երկուշաբթի Մարդու իրավունքների միջամերիկյան հանձնաժողովին փոխանցել է զեկույց առ այն, որ երկրում՝ վառելիքի սուբսիդիաների չեղյալ հայտարարման դեմ արդեն 12 օր է՝ բողոքի ակցիաներ են ընթանում, որոնց հետևանքով 10 մարդ մահացել է 1340-ը՝ վիրավորվել:
«Մինչև հոկտեմբերի 13-ը ձերբակալվածների, վիրավորների և սպանվածների պաշտոնական թիվը, որոնք մենք խոստացել ենք տրամադրել, կազմում է 1592: Դրանց 76% -ը չարդարացված և ապօրինի ձերբակալություններ են: 1340 մարդ վիրավորվել են ... և 10 մարդ մահացել», - լրագրողներին ասել է օմբուդսմեն Ֆրեդի Քերիոնը:

В Эквадоре за 12 дней протестов погибли десять человек
Офис омбудсмена Эквадора передал в понедельник Межамериканской комиссии по правам человека доклад о 12 днях протестов в стране против отмены субсидий на топливо, в котором сообщается о 10 погибших и 1340 раненых.
"Официальные данные о числе задержанных, раненых и убитых до 13 октября, которые мы обязались предоставить - 1592 человека задержаны. Из них 76% - это задержания необоснованные и незаконные. 1340 человек ранены... и 10 человек погибли", - сообщил журналистам омбудсмен Фредди Каррион, видео опубликовано в Twitter ведомства.
По словам правозащитника, многие пострадавшие получили серьёзные ранения, восемь человек потеряли глаз.