Թուրքիայի ԱԳՆ-ն Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ բանաձևի պատճառով կանչել է ԱՄՆ դեսպանին
Անկարայում ԱՄՆ դեսպան Դեյվիդ Սաթերֆիլդը կանչվել է Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարություն՝ կապված Հայոց ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի հետ, որին կողմ է քվեարկել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը, հայտնում է Anadolu- ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը կողմ է քվեարկել Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու օգտին: Փաստաթղթի ընդունմանը կողմ է քվեարկել 405, դեմ`11 մարդ:
«Անկարայում ԱՄՆ դեսպան Սաթերֆիլդը կանչվել է Արտաքին գործերի նախարարություն (Թուրքիայի - խմբ.)՝ այն օրինագծի ընդունման կապակցությամբ, որի օգտին կողմ է քվեարկել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատը», - ասվում է գործակալության Twitter- ում:

Turkey summons US ambassador in Ankara to Foreign Ministry over Resolution adopted by U.S. House of Representatives
30/10/2019 11:52
Turkey summons US ambassador in Ankara over US resolution adopted by the House of Representatives recognizing the Armenian Genocide, Turkish Anadolu news agency reports.
The U.S. House of Representatives adopted resolution on Armenian Genocide with 405 for, 11 against and 3 refrained votes.