«Ժողովուրդ». ՀՔԾ-ն կծիկը բացել է Հովհաննես Թամամյանի ցուցմունքով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ ՀՔԾ-ն «Մարտի 1»-ի գործով սեպտեմբերի 25-ին մեղադրանք առաջադրեց ՀՀ նախկին ոստիկանպետ Ալիկ Սարգսյանին` պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, պաշտոնեական կեղծիքի և հանցագործությունը պարտակելու համար: Այս քրգործում հիշատակվում են նաև Ոստիկանության նախկին պետ Հայկ Հարությունյանի, Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Հովհաննես Թամամայանի ու մի շարք այլ բարաձրաստիճան ոստիկանների անունները:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին բացառիկ տեղեկություններ են հայտնի դարձել այն մասին, թե ինչպես է ՀՔԾ-ն բացել կծիկը: Ըստ իրավապահների շրջանում պտտվող լուրերի` Հովհաննես Թամամյանի ցուցմունքով է նախաքննական մարմինը դուրս եկել հետքի վրա ու կոնկրետ անձանց մեղադրանք առաջադրել:
Եվ, ըստ էության, հաշվի առնելով ՀՔԾ-ին օժանդակելը` Թամամյանին ավելի մեղմ մեղադրանք է առաջադրվել: Թամամյանն ինքը «Ժողովուրդ» օրաթերթին ասել է. «Իմ տեղը հարմար չէ… հետո»`անջատելով հեռախոսը:

«Жоховурд»: Специальная следственная служба вышла на след благодаря показаниям Ованнеса Тамамяна
Газета «Жоховурд» пишет, что Специальная следственная служба по делу 1 марта 25 сентября выдвинула обвинение против бывшего начальника полиции Алика Саркисяна в злоупотреблении служебными полномочиями, должностном мошенничестве и сокрытии преступления. В этом уголовном деле упоминаются также имена бывшего начальника полиции Айка Арутюняна, заместителя начальника Главного управления уголовной розыска Ованнеса Тамамяна и ряда других высокопоставленных полицейских.
Изданию стали известны эксклюзивные данные о том, как Специальная следственная служба распутала этот клубок. Согласно муссируемым среди правоохранителей сведениям, орган предварительного следствия вышел на след и предъявил обвинения конкретным лицам благодаря показаниям Ованнеса Тамамяна.
И, по сути, учитывая сотрудничество со Специальной следственной службой, Тамамяну предъявлено более мягкое обвинение.
В беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» Тамамян заявил: «Мне сейчас неудобно говорить … потом», отключив телефон.