ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի կողմից ընդունված բանաձևը չափազանց կարևոր է հայ ժողովրդի համար. Զոհրաբ Մնացականյան
01/11/2019 14:23
Ընդունված բանաձևը չափազանց կարևոր է հայ ժողովրդի համար՝ արդարության հաստատման առումով, բայց նաև ավելի լայն իմաստով՝ նման ոճրագործությունների կանխարգելման տեսանկյունից, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն՝ անդրադառնալով ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունմանը։
«Մենք ողջունել ենք այս իրողությունը, բանաձևի ընդունումը։ Սա շատ կարևոր է՝ բոլոր առումներով։ Սա շատ էական է մեր միլիոնավոր ամերիկաբնակ հայրենակիցների համար։ Մեզ համար՝ որպես ՀՀ, սա արդարության հաստատման առումով ներդրում էր, ողջունում ենք այդ բանաձևի ընդունումը», - նշեց բանախոսը։
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ օրենսդիր մարմնի երկու ճամբարների` հանրապետականների և դեմոկրատների հեղինակած թիվ 296 բանաձևն ընդունվեց 405 կողմ, 11 դեմ ձայներով:

Armenian Genocide resolution adopted by US House of Representatives important from viewpoints of justice and prevention: Armenia’s FM
01/11/2019 14:32
The resolution adopted by the US House of Representatives is very important from the viewpoint of establishment of justice and prevention of such massacres in future, Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatasakanyan told the reporters at the NA today.
“We have saluted the adoption of the resolution, it is very important in all regards. It is very important for our millions of American-Armenian compatriots, for us, as the Republic of Armenia,” Mnatsakanyan said.