«Ժողովուրդ». ԱԻՆ-ում շատ լարված մթնոլորտ է. Ցոլակյանը հանձնարարել է բոլոր պահանջվող փաստաթղթերը ներկայացնել ՊՎԾ աշխատակիցներին
02/11/2019 10:37
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով` ՊՎԾ-ն ԱԻՆ-ում ստուգումներ է սկսել, և դրանք մոտ մեկ շաբաթ կտևեն: «Ժողովուրդ» օրաթերթը դեռևս հոկտեմբերի 25-ին էր տեղեկացրել, որ ԱԻՆ աշխատակիցները նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի դեմ բողոք-դիմում են գրել վարչապետ Փաշինյանին` դժգոհելով, որ, իբրև թե, նախարարը ներսում յուրայիններ ունի: Ֆ. Ցոլակյանն էլ իր հերթին դիմել էր վարչապետին` խնդրելով այդ նամակի հետքերով գալ նախարարություն ու ստուգումներ իրականացնել` պարզելու նամակի արժանահավատությունը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` այժմ նախարարությունում շատ լարված մթնոլորտ է, Ֆելիքս Ցոլակյանը հանձնարարել է բոլոր պահանջվող փաստաթղթերը ներկայացնել ՊՎԾ աշխատակիցներին: Բանն այն է, որ ժամանակին հենց Ֆ. Ցոլակյանն է գլխավորել ՊՎԾ-ն, հիմա այդ կառույցը ստուգումներ է անում նրա ղեկավարած նախարարությունում:
Թերթը հիշեցնում է, որ լուրեր կան այն մասին, որ այսօրվա հետապնդման պատճառներից թերևս կարող է լինել այն փաստը, որ հենց Ֆ. Ցոլակյանն է ժամանակին երաշխավորել Արթուր Վանեցյանին որպես ԱԱԾ տնօրենի թեկնածու:

«Жоховурд»: В МЧС очень напряженная обстановка, Феликс Цолакян поручил предоставить сотрудникам ГКС все необходимые документы
02/11/2019 12:05
Газета «Жоховуд» пишет со ссылкой на свои источники, что Государственная контрольная служба начала проверки в МЧС, которые продляться около недели.
Издание еще 25 октября сообщило о том, что сотрудники написали письмо-жалобу против министра Феликса Цолакяна премьер-министру Николу Пашиняну, пожаловавшись на то, что якобы у министра есть в министерстве свои люди. Феликс Цолакян в свою очередь обратился к премьер-министру Пашиняну, попросив провести проверки в министерстве по следам этого письма, чтобы выяснить его достоверность.
По сведениям издания, сейчас в министерстве очень напряженная обстановка, Феликс Цолакян поручил предоставить сотрудникам ГКС все необходимые документы. Дело в том, что в свое время именно Феликс Цолакян руководил ГКС, а сейчас эта структура проводит проверки в возглавляемом им министерстве.
Газета напоминает о том, что муссируются разговоры о том, что причиной сегодняшнего преследования, пожалуй, может быть тот факт, что именно Цолакян в свое время рекомендовал Артура Ванецяна в качестве кандидата на пост директора Службы национальной безопасности.