Թրամփը  «լիովին համոզված» է, որ կհաղթի նախագահի 2020-ի ընտրություններում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կիրակի հայտարարել է, որ «լիովին համոզված» է, որ կհաղթի նախագահի 2020 թվականի նոյեմբերի 3-ին կայանալիք ընտրություններում։ Լրագրողների հետ Թրամփի զրույցը Սպիտակ տան Հարավային մարգագետնում հեռարձակել են ամերիկյան լրատվական հեռուստաընկերությունները:
Պետության ղեկավարին հարցրել են՝ համոզված է արդյոք, որ կկարողանա վերընտրվել երկրորդ ժամկետով։ «Լիովին համոզված եմ։ Մենք շատ լավ արդյունքներ ունենք ըստ հարցումների»,- նշել է պետության ղեկավարը։ «Մարդիկ չեն ցանկանում լսել իմփիչմենթի մասին։ Միակը, որ ցանկանում է խոսել իմփիչմենթի մասին, սուտասան ԶԼՄ-ներն են և դեմոկրատները, որոնք հիմնականում աշխատում են այդ ԶԼՄ-ների հետ։ Ես դրան նայում եմ այնպես, որ դեմոկրատներն աշխատում են այդ ԶԼՄ-ների հետ»,- ավելացրել է Թրամփը։
ԱՄՆ-ում ընտրարշավի մեկնարկը տրվելու է 13 շաբաթ անց՝ փետրվարի 3-ին, Այովա նահանգում, որտեղ տեղի կունենան երկրում առաջին կոկուսները՝ կուսակցական ակտիվիստների ժողովները, որտեղ կընտրեն պատվիրակներ դեմոկրատների և հանրապետականների կուսակցական կոնֆերանսների, հետո՝ նահանգի կոնֆերանսների, իսկ այնուհետև՝ ազգային համագումարների համար։

Трамп заявил, что "совершенно уверен" в победе на президентских выборах в 2020 году
Президент США Дональд Трамп заявил в воскресенье, что "совершенно уверен" в своей победе на президентских выборах, которые пройдут ровно через год - 3 ноября 2020 года. Беседу Трампа с журналистами на Южной лужайке Белого дома транслировали американские новостные телекомпании.
Главу государства спросили, уверен ли он в том, что сможет переизбраться на второй срок. "Совершенно уверен. У нас все очень хорошо по опросам", - отметил глава государства. "Люди не хотят слышать об импичменте. Единственный, кто хочет говорить об импичменте, это лживые СМИ и демократы, которые в основном и работают на эти СМИ. Я смотрю на это так, что демократы работают со СМИ", - добавил Трамп.
Старт предвыборной кампании в США будет дан через 13 недель - 3 февраля - в штате Айова, где пройдут первые в стране кокусы - собрания партийных активистов, на которых будут избирать делегатов сначала на местные партконференции демократов и республиканцев, затем на конференции штата, а затем - на национальные съезды. В штате Нью-Гэмпшир 11 февраля пройдут первые в стране первичные выборы, которые отличаются от предвыборных собраний тем, что на них избираются делегаты сразу на национальный съезд.