Մեծ հաճույքով կընդունենք. նախարարի արձագանքը՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունքները պաշտպանության ոլորտին ուղղելու վարչապետի հայտարարությանը
ՊՆ 2020 թվականի բյուջեի նախագծով եղել են որոշ նվազեցումներ՝ տրամադրված վարկային չափաբաժնի մեջ, ԱԺ-ում 2020 թվականի բյուջեի նախագծի փակ քննարկումից հետո լրագրողներին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Սա ուղղվել է մեր կարողությունների ավելացմանը», - ասաց Տոնոյանը:
Դիտարկմանը, թե Փաշինյանը հայտարարել է, որ կոռուպցիայի դեմ պայքարի ծավալները կմեծացվեն ու դրանց արդյունքները կուղղվեն պաշտպանության ոլորտին, Տոնոյանն ասաց.
«Մեծ հաճույքով կընդունենք: Ցանկացած ոչ բյուջետային հավելում՝ ուղղված մեր հնարավորությունների բաձրացմանը՝ որպես պաշտպանության նախարար ես դրական եմ գնահատում»:

Мы с удовольствием примем – министр обороны прокомментировал заявление премьер-министра о дополнительных средствах на сферу обороны
04/11/2019 16:13
Согласно проекту оборонного бюджета на 2020 год, предусмотрены некоторые сокращения в предоставленном кредитном транше, заявил сегодня журналистам после закрытого обсуждения проекта бюджета на 2020 год в парламенте министр обороны Давид Тоноян.
«Это будет направлено на увеличение нашего потенциала», - сказал Давил Тоноян.
На замечание о том, что премьер-министр Армении заявил, что результат увеличения объемов борьбы с коррупцией будет направлен на оборонную сферу, Давид Тоноян заявил:
«Мы с удовольствием примем. Я как министр обороны, положительно оцениваю любое внебюджетное дополнение, направленное на повышение нашего потенциала».