Apple-ը 2,5 մլրդ դոլար կհատկացնի Կալիֆոռնիայում մատչելի բնակարանների կառուցման ծրագրին
Ամերիկյան Apple կորպորացիան երկու տարվա ընթացքում 2,5 միլիարդ դոլար կտրամադրի Կալիֆոռնիայի նահանգում մատչելի բնակարանների կառուցման ծրագրին, նաև դրանց ձեռք բերման հարցում քաղաքացիներին աջակցելուն, ասված է երկուշաբթի ընկերության կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ:
Ինչպես հետևում է փաստաթղթից, կորպորացիայի ղեկավարությունը մտահոգված է Կալիֆոռնիայում տների և բնակարանների արժեքի արագ աճից: Apple-ը պլանավորում է 1 միլիարդ դոլար ուղղորդել այն հիմնադրամ, որից վարկեր կտրամադրեն նահանգում մատչելի բնակարարնների կառուցման համար: Նույնքան գումար էլ ընկերությունը կներդնի հիփոթեքային հիմնադրամում, որից փոխառություններ կտրամադրվեն նահանգի կարևորագույն ծառայությունների աշխատակիցներին, դպրոցների ուսուցիչներին, զինվորական ծառայություն անցած անձանց բնակարան գնելու համար:

Apple выделит $2,5 млрд на устранение нехватки доступного жилья в Калифорнии
Американская корпорация Apple намерена в течение двух лет выделить $2,5 млрд на программы по строительству доступного жилья в штате Калифорния, а также на содействие гражданам в его приобретении. Об этом говорится в заявлении, опубликованном в понедельник на сайте компании.
Как следует из документа, руководство корпорации озабочено быстрым ростом стоимости домов и квартир в Калифорнии. Apple планирует направить в фонд, из которого будут выделять кредиты на строительство в штате доступного жилья, $1 млрд. Еще столько же компания вложит в ипотечный фонд, из которого будут предоставлять займы на покупку жилья сотрудникам важнейших служб штата, школьным учителям, лицам, прошедшим военную службу.