Մենք չենք խառնվում ներքին գործերին ո՛չ ՀՀ-ում, ո՛չ էլ այլ երկրներում. Զատուլին (Տեսանյութ)
Չեմ ուզում մենկաբանել ՀՀ ներքին քաղաքական հարցեր, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը:
«Մենք չենք խառնվում ներքին գործերին ո՛չ ՀՀ-ում, ո՛չ էլ այլ երկրներում: Դրա համար չեմ ուզում ՀՀ ներքին խնդիրներին անդրադառնալ, մեկնաբանել ներքին քաղաքական հարցեր», - ասաց Զատուլինը:
Միևնույն ժամանակ, Զատուլինը նշեց, որ իրենք հետևում են ՀՀ-ում ծավալվող իրադարձություններին:
«Այո՛, տեղի է ունեցել քաղաքական դեմքերի փոփոխություն, ոչ միայն առաջին դեմքերի, այլև մնացած բոլոր կառույցների: Իրար ճանաչելու գործընթացը դեռ շարունակվում  է», - ասաց Զատուլինը:

Россия не вмешивается во внутренние дела Армении – Затулин (Видео)
Первый заместитель Председателя Комитета Государственной Думы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин сегодня на встрече с журналистами в Ереване заявил, что не желает комментировать внутриполитические вопросы в Армении.
«Мы не вмешиваемся во внутренние дела не только в Армении, но и в других государствах, тем более, когда нас об этом не просят. Поэтому сейчас не хочу комментировать внутренние обстоятельства, внутреннюю политику в Армении», - сказал Затулин.
Вместе с тем, он отметил, что следит за развитиями в Армении.
«Произошла смена лиц, довольно масштабная, не только первых лиц, но и во всех структурах. Конечно, процесс узнавания и притирки продолжается», - сказал Затулин.
Напомним, что в Ереване сегодня проходят заседание Совета и пленарное заседание Парламентской ассамблеи ОДКБ.