Մենք չենք խառնվում ներքին գործերին ո՛չ ՀՀ-ում, ո՛չ էլ այլ երկրներում. Զատուլին (Տեսանյութ)
Չեմ ուզում մենկաբանել ՀՀ ներքին քաղաքական հարցեր, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը:
«Մենք չենք խառնվում ներքին գործերին ո՛չ ՀՀ-ում, ո՛չ էլ այլ երկրներում: Դրա համար չեմ ուզում ՀՀ ներքին խնդիրներին անդրադառնալ, մեկնաբանել ներքին քաղաքական հարցեր», - ասաց Զատուլինը:
Միևնույն ժամանակ, Զատուլինը նշեց, որ իրենք հետևում են ՀՀ-ում ծավալվող իրադարձություններին:
«Այո՛, տեղի է ունեցել քաղաքական դեմքերի փոփոխություն, ոչ միայն առաջին դեմքերի, այլև մնացած բոլոր կառույցների: Իրար ճանաչելու գործընթացը դեռ շարունակվում  է», - ասաց Զատուլինը:

Russia does not interfere into domestic political affairs of countries: Zatulin
First Deputy Chairman of the State Duma Committee for CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots, head of the Institute of CIS countries Konstantin Zatulin refused to comment on Armenia’s domestic political affairs.
“We do not interfere into domestic affairs in either Armenia or anywhere else. This is why I do not want to refer to Armenia’s domestic affairs, comment on the domestic political issues,” Zatulin said.
At the same time Zatulin noted that they follow the developments taking place in Armenia.
“Indeed, change of political figures took place and not only first but of all the infrastructures. The process of getting familiarized with each other continues,” Zatulin said.