Թրամփը Ջոնսոնի հետ քննարկել է առևտրի թեման Brexit-ից հետո
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երեքշաբթի հեռախոսազրույցի ժամանակ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնի հետ քննարկել է առևտրի թեման Brexit-ից հետո, ասված է Սպիտակ տան տարածված հաղորդագրության մեջ:
«Երկու ղեկավարները վերստին հավաստել են իրենց մտադրությունը՝ ամրապնդելու հատուկ հարաբերությունները ազատ առևտրի շուրջը՝ լավ մշակված երկկողմ համաձայնագրի միջոցով»,- նշվում է փաստաթղթում:
Բրիտանական Guardian հրատարակությունը հայտնել է, որ Ջոնսոնը Թրամփի հետ զրույցի ընթացքում ԱՄՆ-ի ղեկավարին հորդորել է չեղարկել բրիտանական ապրանքների, այդ թվում՝ շոտլանդական վիսկիի մաքսերը:

Трамп обсудил с Джонсоном торговлю после выхода Великобритании из ЕС
Президент США Дональд Трамп обсудил во вторник по телефону с премьером Великобритании Борисом Джонсоном тему торговли после Brexit, говорится в распространенном в среду сообщении Белого дома.
"Два лидера снова подтвердили свое намерение укреплять особые отношения через хорошо проработанное двустороннее соглашение о свободной торговле после выхода Соединенного Королевства из Европейского Союза. Президент также сделал акцент на необходимости того, чтобы союзники по НАТО в полной мере финансировали свою оборону", - сказано в документе.
Британское издание Guardian сообщает, что Джонсон в ходе разговора с Трампом призвал американского лидера отменить пошлины на британские товары, в том числе шотландский виски.