Տաջիկստանում սահմանային կետի վրա հարձակման ժամանակ զոհվել է տասնհինգ գրոհային
Չորեքշաբթի երեկոյան զինված խումբը հարձակվել է տաջիկ-ուզբեկական սահմանի վրա գտնվող հենակետային դիրքի վրա, հայտնում է РИА Новости-ն` հղում անելով Տաջիկստանի ազգային անվտանգության պետակաn  կոմիտեի (ՏԱԱՊԿ) պետական  սահմանային զորքերի վարչության մամուլի ծառայությանը:
Գործակալության զրուցակիցը հայտնել է, որ դիմակավորված 20 զինված գրոհային հարձակվել են Դուշանբեից 60 կմ դեպի արևմուտք գտնվող «Սուլթանաբադ»  ջոկատի «Իշքոբոդ»  4-րդ ստորաբաժանման վրա:
Հաղորդվում է, որ փոխհրաձգության ժամանակ սպանվել են սահմանապահ զորքերի և ոստիկանության աշխատակիցներ:
«Անվտանգության ուժերի գործողության արդյունքում ոչնչացվել է զինված հանցավոր խմբի 15 անդամ, նրանցից հինգը ձերբակալվել են», - ասվում է ՏԱԱՊԿ-ի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Пятнадцать боевиков уничтожены при атаке на погранзаставу в Таджикистане
Вооруженная группа атаковала в ночь на среду заставу на таджикско-узбекской границе, передает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу управления погранвойск Госкомитета нацбезопасности (ГКНБ) Таджикистана.
Как уточнил собеседник агентства, 20 вооруженных боевиков в масках напали на подразделение №4 "Ишкобод" отряда "Султанабад", расположенное в 60 километрах к западу от Душанбе.
Сообщается, что в ходе перестрелки погибли солдат-пограничник и милиционер.
"В результате операции силовых структур 15 членов вооруженной преступной группы, находящиеся в окружении, были уничтожены, пять из них задержаны", – отметили в пресс-службе ГКНБ.