Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողներն անժամկետ նստացույց հայտարարեցին (Տեսանյութ)
ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց կանգնած ոստիկանական պատը վկայում է այն ջրբաժանի մասին, որն առաջացել է կրթության նախարարի և կրթության միջև, կրթության նախարարի և ուսանողություն միջև, կրթության նախարարի և դպրոցի միջև, այսօր հայտարարեցին Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողները։
«Նման հակահայ, հակազգային նախարար չենք ունեցել։ Կան գծեր և սահմաններ, որոնք անցնել չի կարելի։ Պարոն Հարությունյան, Դուք դրանք անցել եք, Ձեր ժամկետը լրացել է», - ասացին նրանք։
Ուսանողները միաժամանակ հայտարարեցին, որ անժամկետ նստացույց են սկսում ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց և կոչ արեցին բոլոր բուհերի ուսանողներին միանալ իրենց։

Students demanding Arayik Harutyunyan’s resignation declare strike for indefinite period of time
The wall of police officers between us and the education minister testifies the gap created between the education minister and the education, between the minister and school, students demanding Arayik Harutyunyan’s resignation stated today.
“We have never had such an anti-Armenian, anti-national minister before. There are lines and borders no one should pass. Mr Harutyunyan you have passed them, your term has expired,” they stated.
The students also declared that they are announcing strike for indefinite period of time in front of education ministry and urged the students of all universities join them.