Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողներն անժամկետ նստացույց հայտարարեցին (Տեսանյութ)
ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց կանգնած ոստիկանական պատը վկայում է այն ջրբաժանի մասին, որն առաջացել է կրթության նախարարի և կրթության միջև, կրթության նախարարի և ուսանողություն միջև, կրթության նախարարի և դպրոցի միջև, այսօր հայտարարեցին Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը պահանջող ուսանողները։
«Նման հակահայ, հակազգային նախարար չենք ունեցել։ Կան գծեր և սահմաններ, որոնք անցնել չի կարելի։ Պարոն Հարությունյան, Դուք դրանք անցել եք, Ձեր ժամկետը լրացել է», - ասացին նրանք։
Ուսանողները միաժամանակ հայտարարեցին, որ անժամկետ նստացույց են սկսում ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց և կոչ արեցին բոլոր բուհերի ուսանողներին միանալ իրենց։

Требующие отставки Араика Арутюняна студенты объявили бессрочный сидячий пикет
Выставленный перед министерством образования, науки, культуры и спорта кордон полицейских свидетельствует о той пропасти, которая образовалась сегодня между министром образования и образованием, министром образования и студентами, министром образования и школой, заявили сегодня требующие отставки Араика Арутюняна студенты.
«У нас не было еще подобного антиармянского, антинародного министра. Есть линии и границы, которые нельзя переходить. Господин Арутюнян, вы их перешли. Ваш срок истек», - сказали они.
Студенты также заявили, что начинают бессрочный сидячий пикет перед министерством образования, науки, культуры и спорта и призвали студентов всех вузов присоединиться к ним.