Բուրկինա Ֆասոյում գրոհայինների հարձակման հետևանքով 37 մարդ է զոհվել
Առնվազն 37 մարդ է զոհվել, ավելի քան 60-ը տուժել՝ Բուրկինա Ֆասոյում ոսկի արդյունահանողների վրա գրոհայինների հարձակման հետևանքով, ասվում է աֆրիկյան պետության կառավարության հայտարարության մեջ:
Նշվում է, որ զինվորականների ուղեկցությամբ շարժվող ավտոշարասյունը հարձակման է ենթարկվել դարանակալած անհայտ գրոհայինների կողմից՝ Տապոա նահանգի ոսկու հանք տանող ճանապարհին:
Հարձակման հետևանքով առնվազն 37 մարդ է զոհվել, այդ թվում` զինծառայողներ և քաղաքացիական անձինք, ավելի քան 60-ը վիրավորվել է: Գրոհայինները փախել են, նրանք հետախուզվում են:

37 человек погибли в результате нападения на конвой золотодобытчиков в Буркина-Фасо
По меньшей мере 37 человек погибли, более 60 пострадали при нападении боевиков на конвой золотодобытчиков в Буркина-Фасо. Об этом говорится в заявлении, распространенном правительством африканской страны в среду.
Отмечается, что автоколонна в сопровождении военных подверглась нападению неизвестных боевиков из засады на дороге, ведущей на золотой рудник в провинции Тапоа. В результате по меньшей мере 37 человек погибли, в том числе военнослужащие и гражданские лица, более 60 были ранены. Боевики скрылись, ведется их розыск.