Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը Երևանում կհանդիպի ՀՀ վարչապետի, նախագահի և ԱԳ նախարարի հետ
Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կլինի Երևանում։ Բանակցություններ են նախատեսված ՀՀ վարչապետի, նախագահի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարի հետ, հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Ռուսաստանի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Երևանում», - ասել է Զախարովան՝ ճեպազրույցի ժամանակ:
«Այցի ծրագրով նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի, նախագահի, ԱԳ նախարարի հետ։ Նա նաև ծաղկեպսակ կտեղադրի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրի հավերժական կրակի մոտ», - ասել է նա:
Ըստ Զախարովայի՝ հայկական կողմի հետ Լավրովի հանդիպումների ընթացքում կքննարկվի երկկողմ համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ, ներառյալ՝ ՀԱՊԿ-ը և ԵԱՏՄ-ն, նաև տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր, ներառյալ՝ Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորումը:

Russian FM to meet with Armenia’s PM, president and FM during official visit to Yerevan November 10-11
08/11/2019 15:46
Russian foreign minister Sergey Lavrov will be in Yerevan on November 10-11 on an official visit.
Russian minister will meet with the Armenian prime minister, president and foreign minister, Russian MFA’s spokesperson Maria Zakharova said.
“Head of the Russian foreign department will be in Yerevan on November 10-11 on an official visit,” Zakharova said at the briefing.
“The program of the visit envisages meetings with the Armenian PM, president and foreign minister. He will also put a wreath at the memorial to the victims of Armenian genocide,” he said.
Zakharova said that during the meetings with the Armenian side a wide-range of issues on bilateral cooperation, including regional security issues, Karabakh conflict settlement process will be discussed.