Թուրքիան և ԱՄՆ-ն քննարկում են Սիրիայի վերաբերյալ համաձայնագրի իրականացումը
Սիրիայի հարցերով ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ջեֆրին Անկարայում բանակցությունների շրջանակներում քննարկել է Սիրիայի հարցով թուրք-ամերիկյան համաձայնագրի իրականացումը, հայտնել են Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունից:
«Տեղի է ունեցել միջգերատեսչական պատվիրակությունների հանդիպում՝ Սիրիայի հարցերով ԱՄՆ հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ջեֆրիի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Յունուս Էմրե Կարաոսմանօղլուի գլխավորությամբ: Հանդիպմանը քննարկվել են հարցեր՝ կապված ԱՄՆ-ի հետ 2019-ի հոկտեմբերի 17-ին կնքված համաձայնագրի հետ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Турция и США обсудили выполнение соглашения по Сирии
Спецпредставитель США по Сирии Джеймс Джеффри обсудил в ходе переговоров в Анкаре выполнение турецко-американского соглашения по Сирии, говорится в сообщении минобороны Турции
"Состоялась встреча межведомственных делегаций во главе со спецпредставителем США по Сирии Джеймсом Джеффри и заместителем министра обороны Турции Юнусом Эмре Караосманоглу. На встрече обсуждались вопросы, касающиеся соглашения, подписанного 17 октября 2019 года с США. По окончании межведомственной встречи министр обороны Турции Хулуси Акар принял Джеффри и посла США в Анкаре Дэвида Саттерфилда", - говорится в сообщении.