«Ջուր է ծեծում, ասելիք չունի». Փաշինյանի հետ հանդիպման ընթացքում գործարարների մի մասը լքել է դահլիճը. «Իրատես»
12/11/2019 10:07
«Իրատես»-ը գրել է, որ լոսանջելեսյան այցի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը չի այցելել հայոց եկեղեցի, ինչն առաջացրել է ոչ միայն տեղի հոգևորականների, այլև աշխարհականների խոր զարմանքն ու զայրույթը. «Միտինգի մասնակցում է, հարկ չի համարում եկեղեցի մտնել», - հոգևոր խորհրդի ժամանակ օրերս ասել է լոսանջելեսյան ներկայացուցիչը։
Ի դեպ, նույն անձը հոգևոր խորհրդի անդամներին տեղեկացրել է նաև, որ գործարարների հետ Փաշինյանի հանդիպման ժամանակ Ամերիկայի հայ գործարարների մի մասը լքել է դահլիճը՝ «ջուր է ծեծում, ասելիք չունի» հիմնավորումով:

«Иратес»: «Пустая болтовня, ему нечего сказать» – во время встречи с Пашиняном часть бизнесменов покинула зал
12/11/2019 11:56
Газета «Иратес» пишет, что в ходе визита в Лос-Анджелес Никол Пашинян не посетил армянскую церковь, что вызвало глубокое удивление и возмущение не только у местных священнослужителей, но и у мирян. «Участвует в митинге, но не считает нужным войти в церковь», - заявил на днях на заседании духовного совета ААЦ лос-анджелесский представитель.
Кстати, тот же человек проинформировало членов духовного совета, что во время встречи бизнесменов с Николом Пашиняном часть армянских предпринимателей США покинули зал, аргументировав тем, что «пуста болтовня, ему нечего сказать».