Էս ո՞ւր ենք հասել, ժողովուրդ. Ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը՝ վարչապետի հայտարարության մասին
Հայ ծանրորդ, աշխարհի և Եվրոպայի առաջնությունների գործող չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանն անդրադարձել է վարչապետ Փաշինյանի՝ Մել Դալուզյանի վերաբերյալ ԱԺ-ում արած հայտարարությանը։
«Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը կողմ է տրանսգենդերի մասին ֆիլմի նկարահանմանը և դրան չաջակցելը համարում է խայտառակություն։ Էս ո՞ւր ենք հասել, ժողովուրդ։
Դա նորմա՞լ է հա, ըստ իս՝ չէ ու չի էլ կարող երբեք լինել նորմալ, քանի որ դա դեմ է մեր ազգի էթնիկ և բարոյական արժեհամակարգին։
Ու դրա համար պետական բյուջեյից հատկացվելու է 20 միլիոն դրամ․ պատկերացնո՞ւմ եք», - գրել է Սիմոն Մարտիրոսյանը։

Тяжелоатлет Симон Мартиросян обратился к заявлению премьер-министра: До чего же мы дошли?
Армянский тяжелоатлет, действующий чемпион мира и Европы по тяжелой атлетике Симон Мартиросян обратился на своей странице в Facebook к озвученному в парламенте премьер-министром Армении Николом Пашиняном заявлению о Мел Далузян.
«Премьер-министр Республики Армения выступает за съемку фильма о трансгендерах и считает позором не поддерживать это. До чего же мы дошли, народ?
Разве это нормально? На мой взгляд, нет, и никогда не может быть нормальным, поскольку это против этнической и моральной системы ценностей нации.
И для этого из государственного бюджета предоставлено 20 млн. драмов. Представляете?» - написал Симон Мартиросян.